vim - en to sk translation catalogue (1599 entries)

en: 			  (Unimplemented)
sk: 			  (nie je implementované)

en: 
    	Last set from
sk: 
    	Posledné nastavenie z

en: 
    
    Arguments:
sk: 
    
    Argumenty:

en: 
    
    Usage:
sk: 
    
    použitie:

en: 
              modified:
sk: 
                 zmenený:

en: 
             [not usable on this computer]
sk: 
             [nepoužitelné na tomto počítači]

en: 
             [not usable with this version of Vim]
sk: 
             [nepoužiteľné s touto verziou Vim]

en: 
             host name:
sk: 
             názov počítača:

en: 
             user name:
sk: 
        užívateľské meno:

en: 
            process ID:
sk: 
             ID procesu :

en: 
        Name        Args Range Complete  Definition
sk: 
        Meno       Args Rozsah Úplnosť  Definícia

en: 
       #   line
sk: 
       #   riadok

en: 
       or:
sk: 
       alebo:

en: 
      # TO tag         FROM line  in file/text
sk: 
      # CIEĽ tag        ŠTART riadok  v súbore/texte

en: 
     jump line  col file/text
sk: 
     skok riadok stĺpec súbor/text

en: 
    # %s History (newest to oldest):
sk: 
    # História %s (začínajúci najnovšou položkou):

en: 
    # Buffer list:
sk: 
    # Zoznam bufferov:

en: 
    # File marks:
sk: 
    # Súborové značky:

en: 
    # History of marks within files (newest to oldest):
sk: 
    # História značiek v súboroch (začínajúci najnovšou položkou):

en: 
    # Jumplist (newest first):
sk: 
    # Zoznam skokov (začínajúci najnovšou položkou):

en: 
    # Last Substitute String:
    $
sk: 
    # Posledný zamieňaný reťazec:
    $

en: 
    # Registers:
sk: 
    # Registre:

en: 
    # global variables:
sk: 
    # globálne premenné:

en: 
    (1) Another program may be editing the same file.
        If this is the case, be careful not to end up with two
        different instances of the same file when making changes.
sk: 
    (1) Súbor môže byť upravovaný iným programom.
        Ak je tomu tak, potom si dajte pozor, aby ste po uložení zmien
        nemali dve rôzne verzie toho istého súboru.

en: 
    (2) An edit session for this file crashed.
sk: 
    (2) Úprava tohoto súboru bola prerušená neočakávaným ukončením programu.

en: 
    (You might want to write out this file under another name
sk: 
    (Zvážte uloženie tohoto súboru pod iným menom

en: 
    --- Autocommands ---
sk: 
    --- Automatické príkazy ---

en: 
    --- Global option values ---
sk: 
    --- Nastavenie globálnych volieb ---

en: 
    --- Local option values ---
sk: 
    --- Nastavenie lokálnych volieb ---

en: 
    --- Menus ---
sk: 
    --- Ponuky ---

en: 
    --- Options ---
sk: 
    --- Možnosti ---

en: 
    --- Registers ---
sk: 
    --- Registre ---

en: 
    --- Signs ---
sk: 
    --- Znaky ---

en: 
    --- Syntax items ---
sk: 
    --- Položky syntaxe ---

en: 
    --- Syntax sync items ---
sk: 
    --- Položky synchronizácie syntaxe ---

en: 
    --- Terminal codes ---
sk: 
    --- Kódy terminálu ---

en: 
    --- Terminal keys ---
sk: 
    --- Klávesy terminálu ---

en: 
    16-bit MS-DOS version
sk: 
    16 bitová MS-DOS verzia

en: 
    32-bit MS-DOS version
sk: 
    32 bitová verzia pre MS-DOS

en: 
    Arguments recognised by gvim (Athena version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre gvim (Athena verzia):

en: 
    Arguments recognised by gvim (GTK+ version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre gvim (GTK+ verzia):

en: 
    Arguments recognised by gvim (Motif version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre gvim (Motif verzia):

en: 
    Arguments recognised by gvim (RISC OS version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre gvim (RISC OS verzia):

en: 
    Arguments recognised by gvim (neXtaw version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre gvim (neXtaw verzia):

en: 
    Arguments recognised by kvim (KDE version):
sk: 
    Argumenty dostupné pre kvim (KDE verzia):

en: 
    Big version
sk: 
    Veľká verzia

en: 
    Cannot create pipes
sk: 
    Nedjú sa vytvoriť rúry

en: 
    Cannot execute shell
sk: 
    Nedá sa spustiť shell

en: 
    Cannot execute shell sh
sk: 
    Nedá sa spustiť sh shell

en: 
    Cannot fork
sk: 
    Vyvolanie fork zlyhalo

en: 
    Command terminated
sk: 
    Príkaz ukončený

en: 
    Compiled
sk: 
    Preložená

en: 
    Found a swap file by the name "
sk: 
    Nájdený odkladací súbor s menom "

en: 
    Huge version
sk: 
    Maximálna verzia

en: 
    Included patches:
sk: 
    Použité záplaty:

en: 
    MS-Windows 16-bit version
sk: 
    16 bitová verzia pre MS Windows

en: 
    MS-Windows 16/32-bit GUI version
sk: 
    16/32 bitová GUI verzia pre MS Windows

en: 
    MS-Windows 32-bit GUI version
sk: 
    32 bitová GUI verzia pre MS Windows

en: 
    MS-Windows 32-bit console version
sk: 
    32 bitová verzia pre MS Windows konzolu

en: 
    MacOS X (unix) version
sk: 
    MacOS X (unix) verzia

en: 
    MacOS X version
sk: 
    MacOS X verzia

en: 
    MacOS version
sk: 
    MacOS verzia

en: 
    Maybe no changes were made or Vim did not update the swap file.
sk: 
    Možno nedošlo k žiadnym zmenám, alebo Vim neaktualizoval odkladací súbor.

en: 
    More info with: "vim -h"
sk: 
    Podrobnejšie informácie získáte pomocou "vim -h"

en: 
    Normal version
sk: 
    Normálna verzia

en: 
    RISC OS version
sk: 
    RISC OS verzia

en: 
    Small version
sk: 
    Malá verzia

en: 
    Tiny version
sk: 
    Minimálna verzia

en: 
    Vim: Got X error
sk: 
    Vim: Chyba X

en: 
    Vim: Got X error but we continue...
sk: 
    Vim: Chyba X ale pokračujem ...

en: 
    WARNING: Original file may be lost or damaged
sk: 
    VAROVANIE: Obsah pôvodného súboru môže byť stratený alebo poškodený

en: 
    [bytes] total alloc-freed %lu-%lu, in use %lu, peak use %lu
sk: 
    [bajtov] celkom uvolnené-alokované %lu-%lu, využité %lu, maximálne využitie %lu

en: 
    change line  col text
sk: 
    značka riadok  stĺpec text

en: 
    mark line  col file/text
sk: 
    značka riadok  stĺpec súbor/text

en: 
    shell returned
sk: 
     návratová hodnota shellu

en: 
    syncing on items
sk: 
    synchronizujem položky

en:                               for Vim defaults
sk:                  pre predvolené vlastnosti Vim

en:                               for two modes
sk:                             pre dva režimy

en:              dated:
sk:     dátum vytvorenia:

en:           owned by:
sk:             vlastník:

en:          [cannot be opened]
sk:          [nedá sa otvoriť]

en:          [cannot be read]
sk:          [nedá sa prečítať]

en:          [does not look like a Vim swap file]
sk:          [nevyzerá ako odkladací súbor Vim]

en:          [from Vim version 3.0]
sk:          [od Vim verzie 3.0]

en:          file name:
sk:         názov súboru:

en:       -- none --
sk:       -- žiadne --

en:       NEWER than swap file!
sk:       NOVŠÍ ako odkladací súbor!

en:       user exrc file: "
sk:          užívateľský exrc súbor: "

en:      user vimrc file: "
sk:         užívateľský vimrc súbor: "

en:     If this is the case, use ":recover" or "vim -r
sk:     Ak je tomu tak, potom použite ":recover" alebo "vim -r

en:     If you did this already, delete the swap file "
sk:     Pokiaľ ste tak už urobili, tak vymažte odkladací súbor "

en:     Quit, or continue with caution.
sk:     Ukončite program, alebo opatrne pokračujte v úpravách.

en:     line=%ld  id=%d  name=%s
sk:     riadok=%ld  id=%d  meno=%s

en:     system menu file: "
sk:      systémový súbor s ponukou: "

en:     user gvimrc file: "
sk:       užívateľský gvimrc súbor: "

en:    In current directory:
sk:    V aktuálnom adresári:

en:    In directory
sk:    V adresári

en:    Using specified name:
sk:    So zadaným menom:

en:    dated:
sk:     dátum vytvorenia:

en:    host name:
sk:    názov počítača:

en:    system vimrc file: "
sk:           systémový vimrc súbor: "

en:   # pri kind tag
sk:   # pri typ tag

en:   (Already listed)
sk:   (Už vypísané)

en:   2nd user exrc file: "
sk:    druhý užívateľský exrc súbor: "

en:   DEBUG BUILD
sk:   PODPORA LADENIA

en:   Features included (+) or not (-):
sk:   Vlastnosti zahrnuté (+) a nezahrnuté (-):

en:   NOT FOUND
sk:  NENÁJDENÉ

en:   Using tag with different case!
sk:   Používam tag s písmom inej veľkosti!

en:   fall-back for $VIM: "
sk:        implicitná hodnota $VIM:"

en:   system gvimrc file: "
sk:   systémový gvimrc súbor: "

en:  # pid    database name                       prepend path
sk:  # pid    názov databázy                      predpona cesty

en:  (Interrupted)
sk:  (Prerušené)

en:  (NOT FOUND)
sk:  (NENÁJDENÉ)

en:  (includes previously listed match)
sk:  (vrátane už vypísaných zhôd)

en:  (insert)
sk:  (vložiť)

en:  (insert) Scroll (^E/^Y)
sk:  (insert) Rolovanie (^E/^Y)

en:  (lang)
sk:  (jazyk)

en:  (line deleted)
sk:  (riadok vymazaný)

en:  (not supported)
sk:  (nepodporované)

en:  (paste)
sk:  (vložiť)

en:  (replace)
sk:  (nahradiť)

en:  (replace) Scroll (^E/^Y)
sk:  (replace) Rolovanie (^E/^Y)

en:  (still running)
sk:  (stále beží)

en:  (vreplace)
sk:  (nahradiť vertikálne)

en:  2nd user vimrc file: "
sk:   druhý užívateľský vimrc súbor: "

en:  3rd user vimrc file: "
sk:   tretí užívateľský vimrc súbor: "

en:  Adding
sk:  Pridávam

en:  Arabic
sk:  Arabský

en:  CONVERSION ERROR
sk:  CHYBA PREVODU

en:  Command-line completion (^V^N^P)
sk:  Doplňovanie príkazového riadka (^V^N^P)

en:  Copy %d of %d
sk:  Kópia %d z %d

en:  Definition completion (^D^N^P)
sk:  Doplňovanie definícií (^D^N^P)

en:  Dictionary completion (^K^N^P)
sk:  Doplňovanie podľa slovníka (^K^N^P)

en:  FAILED
sk:  ZLYHALO

en:  File name completion (^F^N^P)
sk:  Doplňovanie názvov súborov (^F^N^P)

en:  Hebrew
sk:  Hebrejský

en:  INSERT
sk:  VLOŽIŤ

en:  Keyword Local completion (^N^P)
sk:  Miestne doplňovanie kľúčových slov (^N^P)

en:  Keyword completion (^N^P)
sk:  Doplňovanie kľúčových slov (^N^P)

en:  Omni completion (^O^N^P)
sk:  Doplňovanie tagov (^O^N^P)

en:  Path pattern completion (^N^P)
sk:  Doplňovanie vzoru ciest (^N^P)

en:  REPLACE
sk:  NAHRADIŤ

en:  REVERSE
sk:  OBRÁTIŤ

en:  SELECT
sk:  ZHODY

en:  SELECT BLOCK
sk:  OZNAČ BLOK

en:  SELECT LINE
sk:  OZNAČ RIADOK

en:  SPACE/d/j: screen/page/line down, b/u/k: up, q: quit
sk:  MEDZERA/d/j: obrazovka/stránka/riadok dole, b/u/k: hore, q: koniec

en:  Spelling suggestion (^S^N^P)
sk:  Doplňovanie celých riadkov (^S^N^P)

en:  Tag completion (^]^N^P)
sk:  Doplňovanie tagov (^]^N^P)

en:  Thesaurus completion (^T^N^P)
sk:  Doplňovanie podľa lexikonu (^T^N^P)

en:  User defined completion (^U^N^P)
sk:  Doplňovanie celých riadkov (^U^N^P)

en:  VISUAL
sk:  VIZUÁLNE

en:  VISUAL BLOCK
sk:  VIZUÁLNY BLOK

en:  VISUAL LINE
sk:  VIZUÁLNY RIADOK

en:  VREPLACE
sk:  NAHRADIŤ VERTIKÁLNE

en:  Whole line completion (^L^N^P)
sk:  Doplňovanie celých riadkov (^L^N^P)

en:  [Modified]
sk:  [Zmenený]

en:  [a]
sk:  [p]

en:  [w]
sk:  [u]

en:  ^X mode (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^P^S^U^V^Y)
sk:  ^X režim (^]^D^E^F^I^K^L^N^O^P^S^U^V^Y)

en:  appended
sk:  pripojený

en:  cannot be used on this computer.
sk:  nedá sa použíť na tomto počítači.

en:  cannot be used with this version of Vim.
sk:  nedá sa použiť s touto verziou Vim.

en:  f-b for $VIMRUNTIME: "
sk:  f-b pre $VIMRUNTIME: "

en:  in Win32s mode
sk:  vo Win32 režime

en:  info
sk:  informácie

en:  kind file
sk:  typ súboru

en:  line breaks
sk:  zalomení riadkov

en:  lines before top line
sk:  riadkov pred začiatkom

en:  marks
sk:  značky

en:  on %ld lines
sk:  na %ld riadkov

en:  on 1 line
sk:  na 1 riadku

en:  or more
sk:  alebo viac

en:  returned
sk:  vrátené

en:  vim [arguments]
sk: vim [argumenty]

en:  with OLE support
sk:  s OLE podporou

en:  written
sk:  uložený

en: "
        to avoid this message.
sk: "
        a táto správa sa už nebude objavovať.

en: "
        to recover the changes (see ":help recovery").
sk: "
        pre obnovenie zmien (viď ":help recovery)".

en: " already exists!
sk: " už existuje!

en: # This viminfo file was generated by Vim %s.
sk: # Tento viminfo súbor bol vytvorený editorom Vim %s.

en: # Value of 'encoding' when this file was written
sk: # Hodnota 'encoding' (kódovania) počas zápisu tohoto súboru

en: # You may edit it if you're careful!
sk: # Pokiaľ budete opatrný, môžete ho upravovať.

en: %-5s: %-30s (Usage: %s)
sk: %-5s: %-30s (Použitie: %s)

en: %3d  %s %s  line %ld
sk: %3d  %s %s  riadok %ld

en: %<%f%h%m%=Page %N
sk: %<%f%h%m%=Strana %N

en: %d buffers deleted
sk: %d bufferov vymazaných

en: %d buffers unloaded
sk: %d bufferov uvoľnených

en: %d buffers wiped out
sk: %d bufferov odstránených

en: %d duplicate word(s) in %s
sk: %d duplicitné slovo(á) v %s

en: %d files to edit
sk: %d súborov pre úpravu

en: %d more files to edit.  Quit anyway?
sk: Ešte zostáva %d súborov k úprave. Chcete napriek tomu ukončiť editor?

en: %d of %d edited
sk: %d upravených súborov z %d

en: %ld Cols;
sk: %ld Stĺpcov;

en: %ld changes
sk: %ld zmien

en: %ld characters
sk: %ld znakov

en: %ld fewer lines
sk: %ld vymazaných riadkov

en: %ld lines %sed %d times
sk: %ld riadkov upravených pomocou %s %d krát

en: %ld lines %sed 1 time
sk: %ld riadkov upravených naraz pomocou %s

en: %ld lines --%d%%--
sk: %ld riadkov --%d%%--

en: %ld lines changed
sk: %ld zmenených riadkov

en: %ld lines filtered
sk: %ld riadkov filtrovaných

en: %ld lines indented
sk: %ld riadkov odsadených

en: %ld lines moved
sk: %ld riadkov presunutých

en: %ld lines to indent...
sk: %ld riadkov pre odsadenie...

en: %ld lines yanked
sk: %ld skopírovaných riadkov

en: %ld lines,
sk: %ld riadkov,

en: %ld matches
sk: %ld zhôd

en: %ld more lines
sk: %ld nových riadkov

en: %ld substitutions
sk: %ld nahradení

en: %s Autocommands for "%s"
sk: %s Automatické príkazy pre "%s"

en: %s aborted
sk: %s zrušený

en: %s discarded
sk: %s zahodené

en: %s made pending
sk: %s prebieha

en: %s resumed
sk: %s vrátené

en: %s returning #%ld
sk: %s vrátilo #%ld

en: %s returning %s
sk: %s vrátilo %s

en: %s value differs from what is used in another .aff file
sk: Hodnota %s sa odlišuje od hodnoty použitej v inom .aff súbore

en: %s, line %ld
sk: %s, riadok %ld

en: %sviminfo: %s in line:
sk: %sviminfo: %s na riadku:

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Dismiss
sk: &Zrušiť

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &OK
    &Cancel
sk: &OK
    &Zrušiť

en: &OK
    &Load File
sk: &OK
    &Načítať súbor

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
sk: &Otvoriť iba pre čítanie
    &Pokračovať v úpravách
    O&bnoviť súbor
    &Koniec
    &Zrušiť

en: &Open Read-Only
    &Edit anyway
    &Recover
    &Quit
    &Abort
    &Delete it
sk: &Otvoriť iba pre čítanie
    &Pokračovat v úpravách
    O&bnoviť súbor
    &Koniec
    &Zrušiť
    Z&mazať

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Yes
    &No
sk: &Ano
    &Nie

en: &Yes
    &No
    &Cancel
sk: &Ano
    &Nie
    &Zrušiť

en: &Yes
    &No
    Save &All
    &Discard All
    &Cancel
sk: &Ano
    &Nie
    &Uložiť všetko
    Zahodiť &všetko
    &Zrušiť

en: ' not known. Available builtin terminals are:
sk: ' nie je známy. Dostupné vstavané terminály:

en: 'columns' is not 80, cannot execute external commands
sk: 'stĺpce' nie je 80, nemôžem spustiť externý príkaz

en: 'dictionary' option is empty
sk: voľba 'dictionary' (slovník) je prázdna

en: 'history' option is zero
sk: 'voľba 'history' je nastavená na nulu

en: 'readonly' option is set for "%s".
    Do you wish to write anyway?
sk: Pre "%s" je nastavená voľba 'readonly' (iba na čítanie).
    Prajete si aj tak uložiť?

en: 'thesaurus' option is empty
sk: voľba 'thesaurus' (lexikon) je prázdna

en: (%d of %d)%s%s:
sk: (%d z %d)%s%s:

en: (+%ld for BOM)
sk: (+%ld pre BOM)

en: (Interrupted)
sk: (prerušený)

en: (Invalid)
sk: (Chybný)

en: +			Start at end of file
sk: +			Nastaví kurzor na koniec súboru

en: +-%s%3ld lines:
sk: +-%s%3ld riadky:

en: +--%3ld lines folded
sk: +--%3ld riadkov zahnutých

en: +<lnum>		Start at line <lnum>
sk: +<riadok>		Nastaví kurzor na <riadok>

en: +reverse		Don't use reverse video (also: +rv)
sk: +reverse		Nepoužije reverzné farby (tiež +rv)

en: ,
    or the file has been damaged.
sk: ,
    alebo bol súbor poškodený.

en: -               read text from stdin
sk: -                   čítať text z štandardného vstupu

en: --			Only file names after this
sk: --			Môžu nasledovať iba názvy súborov

en: -- More --
sk: -- Pokračovanie --

en: -- Searching...
sk: -- Hľadám...

en: --- Included files
sk: --- Vložené súbory

en: --Deleted--
sk: --Vymazaný--

en: --No lines in buffer--
sk: --Buffer neobsahuje žiadne riadky--

en: --cmd <command>	Execute <command> before loading any vimrc file
sk: --cmd <príkaz>		Vykoná <príkaz> pred nahratím vimrc súboru

en: --columns <number>	Initial width of window in columns
sk: --columns <počet>	Počiatočná šírka okna v stĺpcoch

en: --display <display>	Run Vim on <display>
sk: -display <displej>	Spustí Vim na <displej>

en: --literal		Don't expand wildcards
sk: --literal		Nexpandovať žolíkové znaky (wildcards)

en: --noplugin		Don't load plugin scripts
sk: --noplugin		Nenahrá zásuvné moduly(plugin skripty)

en: --remote <files>	Edit <files> in a Vim server if possible
sk: --remote <súbory>	Upraviť <súbory> na Vim servri ak je to možné

en: --remote-expr <expr>	Evaluate <expr> in a Vim server and print result
sk: --remote-expr <výraz>	Spusti <výraz> na servri a vytlačí výsledok

en: --remote-send <keys>	Send <keys> to a Vim server and exit
sk: --remote-send <voľby>	Odošle <voľby> na Vim server a skončí

en: --remote-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
sk: --remote-silent <súbory>	To isté, ale nesťažuj si, ak neexistuje server

en: --remote-wait <files>  As --remote but wait for files to have been edited
sk: --remote-wait <súbory>	Ako --remote ale čaká na súbory pre ukončenie úprav

en: --remote-wait-silent <files>  Same, don't complain if there is no server
sk: --remote-wait-silent <súbory>	To isté, ale nesťažuj si, ak neexistuje server

en: --role <role>	Set a unique role to identify the main window
sk: -role <rola>	Nastaví unikátnu rolu pre identifikáciu hlavného okna

en: --rows <number>	Initial height of window in rows
sk: --rows <počet>	Počiatočná výška okna v riadkoch

en: --serverlist		List available Vim server names and exit
sk: --serverlist		Vypíše zoznam mien dostupných Vim servrov a skončí

en: --servername <name>	Send to/become the Vim server <name>
sk: --servername <názov>	Odošle na Vim server <názov>

en: --socketid <xid>	Open Vim inside another GTK widget
sk: --socketid <xid>	Otvorí Vim vnútri iného GTK programu.

en: --version		Print version information and exit
sk: --version		Vypíše informácie o verzii a skončí

en: -A			Start in Arabic mode
sk: -A			spusti v Arabic móde

en: -C			Compatible with Vi: 'compatible'
sk: -C			Kompatabilný s Vi: 'compatible'

en: -D			Debugging mode
sk: -D			Ladiaci mód

en: -F			Start in Farsi mode
sk: -F			spusti vo Farsi móde

en: -H			Start in Hebrew mode
sk: -H			spusti v hebrejskom móde

en: -L			Same as -r
sk: -L			Rovnaké ako -r

en: -M			Modifications in text not allowed
sk: -M			Zmeny v texte zakázané

en: -N			Not fully Vi compatible: 'nocompatible'
sk: -N			Kompatibilita s Vi vypnutá: 'nocompatible'

en: -O[N]		Like -o but split vertically
sk: -O[N]		Ako -o ale rozdelí vertikálne

en: -P <parent title>	Open Vim inside parent application
sk: -P <titulok rodiča>	Otvor Vim vnútri materskej aplikácie

en: -R			Readonly mode (like "view")
sk: -R			Mód iba pre čítanie (ako "view")

en: -S <session>		Source file <session> after loading the first file
sk: -S <sedenie>		Po nahratí prvého súboru vykoná príkazy v súbore <sedenie>

en: -T <terminal>	Set terminal type to <terminal>
sk: -T <terminál>	Nastaví typ terminálu na <terminál>

en: -U <gvimrc>		Use <gvimrc> instead of any .gvimrc
sk: -U <gvimrc>		Použije <gvimrc> namiesto akéhokoľvek .gvimrc

en: -V[N]		Verbose level
sk: -V[N]		Úroveň výpisu hlášok

en: -W <scriptout>	Write all typed commands to file <scriptout>
sk: -W <skript>		Uloží všetky napísané príkazy do súboru <skript>

en: -X			Do not connect to X server
sk: -X			Nepripojí sa k X serveru

en: -Z			Restricted mode (like "rvim")
sk: -Z			Obmedzený mód (rovnaké ako "rvim")

en: -b			Binary mode
sk: -b			Binárny mód

en: -background <color>	Use <color> for the background (also: -bg)
sk: -background <farba>	Nastaví sa <farba> pozadia (tiež -bg)

en: -black		Use reverse video
sk: -black		Použije reverzné farby

en: -boldfont <font>	Use <font> for bold text
sk: -boldfont <písmo>	Nastaví <písmo> pre zvýraznený text

en: -borderwidth <width>	Use a border width of <width> (also: -bw)
sk: -borderwidth <šírka>	Nastaví <šírku> okrajov (tiež -bw)

en: -c <command>		Execute <command> after loading the first file
sk: -c <príkaz>		Po nahratí prvého súboru vykoná <príkaz>

en: -d			Diff mode (like "vimdiff")
sk: -d			Porovnávací mód (rovnaké ako "vimdiff")

en: -dev <device>		Use <device> for I/O
sk: -dev <zariadenie>		Použiť <zariadenie> pre I/O

en: -display <display>	Connect Vim to this particular X-server
sk: -display <displej>	Pripojí Vim na príslušný X-server

en: -display <display>	Run Vim on <display>
sk: -display <displej>	Spustí Vim na <displej>

en: -display <display>	Run Vim on <display> (also: --display)
sk: -display <displej>	Spustí Vim na <displej> (tiež --display)

en: -e			Ex mode (like "ex")
sk: -e			Ex mód (rovnaké ako "ex")

en: -f			Don't use newcli to open window
sk: -f			Nebude používať newcli pre otvorenie okna

en: -f  or  --nofork	Foreground: Don't fork when starting GUI
sk: -f  alebo  --nofork	Popredie: Pri spustení grafického (GUI) módu sa nepresunie do pozadia

en: -font <font>		Use <font> for normal text (also: -fn)
sk: -font <písmo>		Nastaví <písmo> normálneho textu (tiež -fn)

en: -foreground <color>	Use <color> for normal text (also: -fg)
sk: -foreground <farba>	Nastaví sa <farba> popredia (tiež -fg)

en: -g			Run using GUI (like "gvim")
sk: -g			Spustiť v grafickom (GUI) móde (rovnaké ako "gvim")

en: -geometry <geom>	Use <geom> for initial geometry (also: -geom)
sk: -geometry <geometrie>	Nastaví sa <geometria> (tiež -geom)

en: -h  or  --help	Print Help (this message) and exit
sk: -h  alebo  --help	Vypíše túto nápovedu a skončí

en: -i <viminfo>		Use <viminfo> instead of .viminfo
sk: -i <viminfo>		Použije <viminfo> namiesto akéhokoľvek .viminfo

en: -iconic		Start Vim iconified
sk: -iconic		Spustí Vim minimalizované

en: -italicfont <font>	Use <font> for italic text
sk: -italicfont <písmo>	Nastaví <písmo> pre kurzívu

en: -l			Lisp mode
sk: -l			Lisp mód

en: -m			Modifications (writing files) not allowed
sk: -m			Zmeny (ukladanie súborov) zakázané

en: -menuheight <height>	Use a menu bar height of <height> (also: -mh)
sk: -menuheight <výška>	Nastaví <výšku> ponuky (tiež -mh)

en: -n			No swap file, use memory only
sk: -n			Nevytvárať odkladací súbor, používať iba pamäť

en: -name <name>		Use resource as if vim was <name>
sk: -name <názov>		Použije resource ako by vim mal <názov>

en: -notip		Disable the tip dialog
sk: -notip		Nezobrazuj tip pri štarte

en: -o[N]		Open N windows (default: one for each file)
sk: -o[N]		Otvorí N okien (implicitne jedno pre každý súbor)

en: -q [errorfile]  edit file with first error
sk: -q [chybový súbor]  upraviť súbor na mieste výskytu prvej chyby

en: -r			List swap files and exit
sk: -r			Vypíš zoznam odkladacích súborov a skonči

en: -r (with file name)	Recover crashed session
sk: -r (s názvom súboru)	Obnoví prerušené sedenie

en: -register		Register this gvim for OLE
sk: -register		Prihlásiť gvim na OLE

en: -reverse		Use reverse video (also: -rv)
sk: -reverse		Použije reverzné farby (tiež -rv)

en: -s			Silent (batch) mode (only for "ex")
sk: -s			Tichý (dávkový) mód (iba pre "ex")

en: -s <scriptin>	Read Normal mode commands from file <scriptin>
sk: -s <skript>		Načíta príkazy normálneho módu zo <skriptu>

en: -scrollbarwidth <width>  Use a scrollbar width of <width> (also: -sw)
sk: -scrollbarwidth <šírka>  Nastaví <šírku> posuvnej lišty (tiež -sw)

en: -t tag          edit file where tag is defined
sk: -t tag          upraviť súbor na mieste definície tagu

en: -tip			Display the tip dialog on startup
sk: -tip			Zobraz tip pri štarte

en: -u <vimrc>		Use <vimrc> instead of any .vimrc
sk: -u <vimrc>		Použije <vimrc> namiesto akéhokoľvek .vimrc

en: -unregister		Unregister gvim for OLE
sk: -register		Odhlásiť gvim z OLE

en: -v			Vi mode (like "vi")
sk: -v			Vi mód (rovnaké ako "vi")

en: -w <scriptout>	Append all typed commands to file <scriptout>
sk: -w <skript>		Pripojí všetky napísané príkazy do súboru <skript>

en: -x			Edit encrypted files
sk: -x			Úprava zašifrovaných súborov

en: -xrm <resource>	Set the specified resource
sk: -xrm <resource>	Nastaví zadaný <resource>

en: -y			Easy mode (like "evim", modeless)
sk: -y			Jednoduchý mód (rovnaké ako "evim", bezmódový)

en: ...(truncated)
sk: ...(skrátené)

en: / line ignored in %s line %d: %s
sk: Riadok / v %s riadok %d ignorovaný: %s

en: /encoding= line after word ignored in %s line %d: %s
sk: /encoding= riadok nasledujúci po slove v %s riadok %d ignorovaný: %s

en: 1 buffer deleted
sk: 1 buffer vymazaný

en: 1 buffer unloaded
sk: 1 buffer uvoľnený

en: 1 buffer wiped out
sk: 1 buffer odstránený

en: 1 change
sk: 1 zmena

en: 1 character
sk: 1 znak

en: 1 line %sed %d times
sk: 1 riadok upravený pomocou %s %d krát

en: 1 line %sed 1 time
sk: počet riadkov upravených naraz pomocou %s: 1

en: 1 line --%d%%--
sk: 1 riadok --%d%%--

en: 1 line changed
sk: 1 riadok zmenený

en: 1 line indented
sk: 1 riadok odsadený

en: 1 line less
sk: 1 vymazaný riadok

en: 1 line moved
sk: 1 riadok presunutý

en: 1 line yanked
sk: 1 riadok skopírovaný

en: 1 line,
sk: 1 riadok,

en: 1 match
sk: 1 zhoda

en: 1 more file to edit.  Quit anyway?
sk: Ešte zostáva 1 súbor k úprave. Chcete napriek tomu ukončiť editor?

en: 1 more line
sk: 1 nový riadok

en: 1 substitution
sk: 1 nahradenie

en: 2nd user gvimrc file: "
sk: druhý užívateľský gvimrc súbor: "

en: 3rd user gvimrc file: "
sk: tretí užívateľský gvimrc súbor: "

en: : Send expression failed.
sk: : Odoslanie výrazu zlyhalo.

en: : Send failed.
sk: : Odoslanie zlyhalo.

en: : Send failed. Trying to execute locally
sk: : Odoslanie zlyhalo. Pokúšam sa spustiť lokálne

en: ; match
sk: ; zhoda

en: <%s>%s%s  %d,  Hex %02x,  Octal %03o
sk: <%s>%s%s  %d,  šestnástkovo %02x,  osmičkovo %03o

en: <buffer object (deleted) at %8lX>
sk: <objekt bufferu (vymazaný) na %8lX>

en: <cannot open>
sk: <nedá sa otvoriť>

en: <empty>
sk: <prázdny>

en: <window %d>
sk: <okno %d>

en: <window object (deleted) at %.8lX>
sk: <objekt okna (vymazaný) na %.8lX>

en: <window object (unknown) at %.8lX>
sk: <objekt okna (neznámy) na %.8lX>

en: > %d, Hex %04x, Octal %o
sk: > %d,  šestnástkovo %04x,  osmičkovo %o

en: > %d, Hex %08x, Octal %o
sk: > %d,  šestnástkovo %08x,  osmičkovo %o

en: ??? from here until ???END lines may be messed up
sk: od ??? po ???END môžu byť riadky pomiešané

en: ??? from here until ???END lines may have been inserted/deleted
sk: od ??? po ???END môžu byť riadky vložené/vymazané

en: ???: Sorry, this command is disabled, the MzScheme library could not be loaded.
sk: ???: Prepáčte, tento príkaz je vypnutý, MzScheme knižnica nemôže byť načítaná.

en: ???BLOCK MISSING
sk: ???CHÝBA BLOK

en: ???EMPTY BLOCK
sk: ???PRÁZDNY BLOK

en: ???END
sk: ???KONIEC

en: ???LINE COUNT WRONG
sk: ???CHYBNÝ POČET RIADKOV

en: ???LINES MISSING
sk: ???CHÝBAJÚCE RIADKY

en: ???MANY LINES MISSING
sk: ???CHÝBA MNOHO RIADKOV

en: ANCHOR_BUF_SIZE too small.
sk: ANCHOR_BUF_SIZE príliš malá.

en: Add a new database
sk: Pridať novú databázu

en: Added cscope database %s
sk: Pridaná cscope databáza %s

en: Affix also used for BAD/RAR/KEP/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND in %s line %d: %s
sk: Prípona použitá aj pre BAD/RAR/KEP/NEEDAFFIX/NEEDCOMPOUND in %s line %d: %s

en: Affix name too long in %s line %d: %s
sk: Prípona príliś dlhá v %s riadok %d: %s

en: All
sk: Všetko

en: All cscope databases reset
sk: Všetky cscope databáze resetované

en: All included files were found
sk: Všetky vložené súbory boli nájdené

en: Already only one window
sk: Existuje už iba jedno okno

en: Append File
sk: Pripojiť súbor

en: Argument missing after
sk: Chýba argument po

en: At line
sk: Na riadku

en: Attempt to open script file again: "
sk: Pokus o opätovné otvorenie skriptu: "

en: Back at original
sk: Východzia podoba

en: Backwards range given, OK to swap
sk: Zadaný spätný rozsah. OK pre zámenu

en: Become a registered Vim user!
sk: Staňte sa registrovaným užívateľom Vimu!

en: Beep!
sk: Piip!

en: Before byte %ld
sk: Pred bajtom %ld

en: Bot
sk: Koniec

en: Both SAL and SOFO lines in %s
sk: SAL a SOFO riadky zároveň v %s

en: Breakpoint in "%s%s" line %ld
sk: Bod prerušenia v "%s%s" na riadku %ld

en: Broken condition in %s line %d: %s
sk: Narušená podmienka v %s riadok %d: %s

en: Browse class
sk: Prezrieť triedu

en: COMPOUNDSYLMAX used without SYLLABLE
sk: COMPOUNDSYLMAX použitý bez SYLLABLE

en: Calling shell to execute: "%s"
sk: Volám shell na spustenie: "%s"

en: Can't find temp file for conversion
sk: Nedá sa nájsť dočasný súbor pre konverziu

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot connect to Netbeans
sk: Nedá sa pripojiť na Netbeans

en: Cannot connect to Netbeans #2
sk: Nedá sa pripojiť na Netbeans #2

en: Cannot create
sk: Nedá sa vytvoriť

en: Cannot execute
sk: Nedá sa spustiť

en: Cannot open NIL:
sk: Nedá sa otvoriť NIL:

en: Cannot open file "%s"
sk: Nedá sa otvoriť súbor "%s"

en: Cannot open for reading: "
sk: Nedá sa otvoriť pre zápis: "

en: Cannot open for script output: "
sk: Nedá sa otvoriť pre výstup skriptu: "

en: Cannot source a directory: "%s"
sk: Nemožno interpretovať adresár: "%s"

en: Change "%.*s" to:
sk: Zmeniť "%.*s" na:

en: Character used for SLASH must be ASCII; in %s line %d: %s
sk: Znak použitý pre SLASH musí byť ASCII; v %s riadok %d: %s

en: Choice number (<Enter> cancels):
sk: Zvoľte číslo (<Enter> zruší):

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Byte %ld of %ld
sk: Stĺpec %s z %s; Riadok %ld z %ld; Slovo %ld z %ld; Bajt %ld z %ld

en: Col %s of %s; Line %ld of %ld; Word %ld of %ld; Char %ld of %ld; Byte %ld of %ld
sk: Stĺpec %s z %s; Riadok %ld z %ld; Slovo %ld z %ld; Znak %ld z %ld; Bajt %ld z %ld

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

en: Compilation:
sk: Preklad:

en: Compiler:
sk: Prekladač:

en: Compressed %d of %d nodes; %d%% remaining
sk: Skomprimovaných %d z %d uzlov; %d%% zostáva

en: Compressing word tree...
sk: Robím kompresiu stromu slov...

en: Conversion failure for word in %s line %d: %s
sk: Konverzia slova zlyhala v %s riadok %d: %s

en: Conversion in %s not supported
sk: Konverzia v %s nie je podporovaná

en: Conversion in %s not supported: from %s to %s
sk: Konverzia v %s nie je podporovaná: z %s do %s

en: Conversion with 'charconvert' failed
sk: Konverzia s 'charconvert' sa nepodarila

en: Could not fix up function pointers to the DLL!
sk: Nemôžem opraviť odkazy funkcií na DLL!

en: Could not load vim32.dll!
sk: Nemôžem nahrať vim32.dll!

en: Current %slanguage: "%s"
sk: Aktuálny %sjazyk: "%s"

en: Delete the .swp file afterwards.
sk: Potom vymažte odkladací súbor s príponou .swp.

en: Diff with Vim
sk: Porovnať &Vimom

en: Different combining flag in continued affix block in %s line %d: %s
sk: Rozdielna kombinácia príznakov v nasledujúcom bloku prípon v %s riadok %d: %s

en: Direction
sk: Smer

en: Directories
sk: Adresáre

en: Directory	*.nothing
sk: Adresár	*.nič

en: Do you really want to write to it
sk: Chcete ho naozaj uložiť

en: Done!
sk: Hotovo!

en: Double ; in list of variables
sk: Dvojitá ; v zozname premenných

en: Down
sk: Dolu

en: Duplicate /encoding= line ignored in %s line %d: %s
sk: Duplicitný riadok /encoding= v %s riadok %d ignorovaný: %s

en: Duplicate /regions= line ignored in %s line %d: %s
sk: Duplicitný riadok /regions= v %s riadok %d ignorovaný: %s

en: Duplicate affix in %s line %d: %s
sk: Duplicitná prípona v %s riadok %d: %s

en: Duplicate character in MAP in %s line %d
sk: Opakovaný znak v MAP v %s riadok %d

en: Duplicate word in %s line %d: %s
sk: Opakujúce sa slovo v %s riadok %d: %s

en: E100: No other buffer in diff mode
sk: E100: V porovnávacom móde sa nenachádza iný buffer

en: E101: More than two buffers in diff mode, don't know which one to use
sk: E101: Viac ako dva buffery v porovnávacom móde; neviem, ktorý použiť

en: E102: Can't find buffer "%s"
sk: E102: Nedá sa nájsť buffer "%s"

en: E103: Buffer "%s" is not in diff mode
sk: E103: Buffer "%s" nie je v porovnávacom móde

en: E104: Escape not allowed in digraph
sk: E104: digraph nesmie obsahovať znak Escape

en: E105: Using :loadkeymap not in a sourced file
sk: E105: Použitý príkaz :loadkeymap v súbore, ktorý nie je interpretovaný

en: E107: Missing parentheses: %s
sk: E107: Chýbajú zátvorky: %s

en: E108: No such variable: "%s"
sk: E108: Premenná "%s" neexistuje

en: E109: Missing ':' after '?'
sk: E109: Po '?' chýba ':'

en: E10: \ should be followed by /, ? or &
sk: E10: po \ by malo nasledovať /, ? alebo &

en: E110: Missing ')'
sk: E110: Chýba ')'

en: E111: Missing ']'
sk: E111: Chýba ']'

en: E112: Option name missing: %s
sk: E112: Chýba meno voľby: %s

en: E113: Unknown option: %s
sk: E113: Neznáma voľba: %s

en: E114: Missing quote: %s
sk: E114: Chýbajú úvodzovky: %s

en: E115: Missing quote: %s
sk: E115: Chýbajú úvodzovky: %s

en: E118: Too many arguments for function: %s
sk: E118: Príliš mnoho argumentov pre funkciu %s

en: E11: Invalid in command-line window; <CR> executes, CTRL-C quits
sk: E11: Chybný príkaz v okne príkazového riadku; <Enter> spúšťa, CTRL-C ukončuje

en: E121: Undefined variable: %s
sk: E121: Nedefinovaná premenná: %s

en: E122: Function %s already exists, add ! to replace it
sk: E122: Funkcia %s už existuje. Použite ! pre jej nahradenie.

en: E124: Missing '(': %s
sk: E124: Chýba '(': %s

en: E125: Illegal argument: %s
sk: E125: Neprípustný argument: %s

en: E126: Missing :endfunction
sk: E126: Chýba :endfunction

en: E128: Function name must start with a capital or contain a colon: %s
sk: E128: Názov funkcie musí začínať veľkým písmenom alebo obsahovať dvojbodku: %s

en: E129: Function name required
sk: E129: Je vyžadované meno funkcie

en: E12: Command not allowed from exrc/vimrc in current dir or tag search
sk: E12: Príkaz nie je z exrc/vimrc v aktuálnom adresári alebo pri hľadaní tagu povolený.

en: E130: Unknown function: %s
sk: E130: Neznáma funkcia: %s

en: E131: Cannot delete function %s: It is in use
sk: E131: Nedá sa vymazať funkcia %s: je používaná

en: E132: Function call depth is higher than 'maxfuncdepth'
sk: E132: Zanorenie funkcií je hlbšie než 'maxfuncdepth'

en: E133: :return not inside a function
sk: E133: :return mimo funkciu

en: E134: Move lines into themselves
sk: E134: Prekrytie riadkov sebou samými

en: E135: *Filter* Autocommands must not change current buffer
sk: E135: Automatické príkazy *Filter* nesmú meniť aktuálny buffer

en: E136: viminfo: Too many errors, skipping rest of file
sk: E136: viminfo: príliš mnoho chýb, preskakujem zbytok súboru

en: E137: Viminfo file is not writable: %s
sk: E137: Do viminfo súboru %s sa nedá zapisovať

en: E138: Can't write viminfo file %s!
sk: E138: Nedá sa uložiť viminfo súbor %s!

en: E139: File is loaded in another buffer
sk: E139: Súbor je načítaný v inom buffere

en: E13: File exists (add ! to override)
sk: E13: Súbor existuje (použite ! pre prepísanie)

en: E140: Use ! to write partial buffer
sk: E140: Použite ! pre uloženie neúplného bufferu

en: E141: No file name for buffer %ld
sk: E141: Žiadny názov súboru pre buffer %ld

en: E142: File not written: Writing is disabled by 'write' option
sk: E142: Súbor nebol uložený: ukladanie je zakázané voľbou 'write'

en: E143: Autocommands unexpectedly deleted new buffer %s
sk: E143: Automatické príkazy neočakávane zmazali nový buffer %s

en: E144: non-numeric argument to :z
sk: E144: nečíselný argument pre :z

en: E145: Shell commands not allowed in rvim
sk: E145: rvim nepovoľuje použitie príkazov shellu

en: E146: Regular expressions can't be delimited by letters
sk: E146: Regulárne výrazy nesmú byť oddelené písmenami

en: E147: Cannot do :global recursive
sk: E147: :global sa nedá volať rekurzívne

en: E148: Regular expression missing from global
sk: E148: Pri príkaze global chýba regulárny výraz

en: E149: Sorry, no help for %s
sk: E149: Ľutujem, pre %s nie je žiadny pomocník

en: E14: Invalid address
sk: E14: Chybná adresa

en: E150: Not a directory: %s
sk: E150: %s nie je adresárom

en: E152: Cannot open %s for writing
sk: E152: %s sa nedá sa otvoriť pre zápis

en: E153: Unable to open %s for reading
sk: E153: %s as nedá otvoriť pre čítanie

en: E154: Duplicate tag "%s" in file %s/%s
sk: E154: Duplicitný tag "%s" v súbore %s/%s

en: E155: Unknown sign: %s
sk: E155: Neznáma značka: %s

en: E156: Missing sign name
sk: E156: Chýba meno pre značku

en: E157: Invalid sign ID: %ld
sk: E157: Chybné ID značky: %ld

en: E158: Invalid buffer name: %s
sk: E158: Chybné meno bufferu: %s

en: E159: Missing sign number
sk: E159: Chýba čislo značky

en: E15: Invalid expression: %s
sk: E15: Chybný výraz: %s

en: E160: Unknown sign command: %s
sk: E160: Neznámu príkaz pre značky: %s

en: E161: Breakpoint not found: %s
sk: E161: Bod prerušenia nenájdený: %s

en: E162: No write since last change for buffer "%s"
sk: E162: Buffer "%s" obsahuje neuložené zmeny

en: E163: There is only one file to edit
sk: E163: Pre úpravu bol zadaný iba jeden súbor

en: E164: Cannot go before first file
sk: E164: Nedá sa preskočiť pred prvý súbor

en: E165: Cannot go beyond last file
sk: E165: Nedá sa preskočiť za posledný súbor

en: E166: Can't open linked file for writing
sk: E166: Súbor sa nedá otvoriť pre ukladanie

en: E167: :scriptencoding used outside of a sourced file
sk: E167: príkaz :scriptencoding použitý mimo interpretovaný súbor

en: E168: :finish used outside of a sourced file
sk: E168: príkaz :finish použitý mimo interpretovaný súbor

en: E169: Command too recursive
sk: E169: Príkaz je príliš rekurzívny

en: E16: Invalid range
sk: E16: Chybný rozsah

en: E170: Missing :endfor
sk: E170: Chýba :endfor

en: E170: Missing :endwhile
sk: E170: Chýba :endwhile

en: E171: Missing :endif
sk: E171: Chýba :endif

en: E172: Only one file name allowed
sk: E172: Prípustný je iba jeden názov súboru

en: E173: %ld more files to edit
sk: E173: Ešte zostáva %ld súborov k úprave.

en: E173: 1 more file to edit
sk: E173: Ešte zostáva 1 súbor k úprave.

en: E174: Command already exists: add ! to replace it
sk: E174: Príkaz už existuje: použite ! pre predefinovanie

en: E175: No attribute specified
sk: E175: Neboli zadané žiadne vlastnosti

en: E176: Invalid number of arguments
sk: E176: Chybný počet argumentov

en: E177: Count cannot be specified twice
sk: E177: Počet nemôže byť zadaný dvakrát

en: E178: Invalid default value for count
sk: E178: Chybná implicitná hodnota pre počet

en: E179: argument required for -complete
sk: E179: pre doplnenie (-complete) je potrebný argument

en: E17: "%s" is a directory
sk: E17: "%s" je adresárom

en: E180: Invalid complete value: %s
sk: E180: Chybná hodnota doplnenia: %s

en: E181: Invalid attribute: %s
sk: E181: Chybná vlastnosť: %s

en: E182: Invalid command name
sk: E182: Chybné meno príkazu

en: E183: User defined commands must start with an uppercase letter
sk: E183: Používateľom definované príkazy musia začínať veľkým písmenom

en: E184: No such user-defined command: %s
sk: E184: Používateľom definovaný príkaz %s neexistuje

en: E185: Cannot find color scheme %s
sk: E185: Schéma farieb %s nenájdená

en: E186: No previous directory
sk: E186: Žiadny predchádzajúci adresár

en: E187: Unknown
sk: E187: Neznámy

en: E188: Obtaining window position not implemented for this platform
sk: E188: Na tejto platforme sa nedá zistiť umiestnenie okna

en: E189: "%s" exists (add ! to override)
sk: E189: "%s" existuje (použite ! pre vynútenie)

en: E18: Unexpected characters in :let
sk: E18: Neočekávané znaky v :let

en: E190: Cannot open "%s" for writing
sk: E190: "%s" sa nedá otvoriť pre zápis

en: E191: Argument must be a letter or forward/backward quote
sk: E191: Argumentem môže byť iba písmeno alebo pravý či ľavý apostrof

en: E192: Recursive use of :normal too deep
sk: E192: Rekurzívne použitie príkazu :normal príliš hlboké

en: E193: :endfunction not inside a function
sk: E193: :endfunction mimo funkciu

en: E194: No alternate file name to substitute for '#'
sk: E194: Žiadny alternatívny názov súboru, ktorým by bolo možné nahradiť '#'

en: E195: Cannot open viminfo file for reading
sk: E195: Súbor viminfo sa nedá sa otvoriť na čítanie

en: E196: No digraphs in this version
sk: E196: V tejto verzi nie sú digraphy podporované

en: E197: Cannot set language to "%s"
sk: E197: Nedá sa nastaviť jazyk na "%s"

en: E198: cmd_pchar beyond the command length
sk: E198: cmd_pchar prevyšuje dĺžku príkazu

en: E199: Active window or buffer deleted
sk: E199: Aktívne okno alebo buffer bol vymazaný

en: E19: Mark has invalid line number
sk: E19: Značka má chybné číslo riadku

en: E200: *ReadPre autocommands made the file unreadable
sk: E200: automatické príkazy *ReadPre urobili súbor nečitateľným

en: E201: *ReadPre autocommands must not change current buffer
sk: E201: automatické príkazy *ReadPre nesmú meniť aktuálny buffer

en: E202: Conversion made file unreadable!
sk: E202: Po konverzii je súbor nečitateľný!

en: E203: Autocommands deleted or unloaded buffer to be written
sk: E203: Automatické príkazy zmazali či deaktivovali buffer, ktorý mal byť uložený

en: E204: Autocommand changed number of lines in unexpected way
sk: E204: Automatický príkaz neočakávaným spôsobom zmenil počet riadkov

en: E205: Patchmode: can't save original file
sk: E205: patchmode: nedá sa uložiť pôvodný súbor

en: E206: patchmode: can't touch empty original file
sk: E206: patchmode: nedá sa zapisovať do prázdneho pôvodného súboru

en: E207: Can't delete backup file
sk: E207: Nedá sa vymazať záložný súbor

en: E208: Error writing to "%s"
sk: E208: Chyba pri zápise do "%s"

en: E209: Error closing "%s"
sk: E209: Chyba pri uzatváraní "%s"

en: E20: Mark not set
sk: E20: Značka nie je nastavená

en: E210: Error reading "%s"
sk: E210: Chyba pri čítaní "%s"

en: E211: File "%s" no longer available
sk: E211: Varovanie: súbor "%s" už nie je dostupný

en: E212: Can't open file for writing
sk: E212: Súbor sa nedá otvoriť pre ukladanie

en: E213: Cannot convert (add ! to write without conversion)
sk: E213: Nedá sa spraviť konverzia (použite ! pre zápis bez konverzie)

en: E214: Can't find temp file for writing
sk: E214: Nedá sa nájsť dočasný súbor pre ukladanie

en: E215: Illegal character after *: %s
sk: E215: Neprípustný znak po *: %s

en: E216: No such event: %s
sk: E216: Udalosť %s neexistuje

en: E216: No such group or event: %s
sk: E216: Udalosť alebo skupina %s neexistuje

en: E217: Can't execute autocommands for ALL events
sk: E217: Automatické príkazy sa nedajú spustiť pre VŠETKY udalosti

en: E218: autocommand nesting too deep
sk: E218: vnorenia automatického príkazu sú príliš hlboké

en: E219: Missing {.
sk: E219: Chýba {.

en: E21: Cannot make changes, 'modifiable' is off
sk: E21: Nemožno robiť zmeny, voľba 'modifiable' je vypnutá

en: E220: Missing }.
sk: E220: Chýba }.

en: E222: Add to read buffer
sk: E222: Pridať do bufferu pre čítanie

en: E223: recursive mapping
sk: E223: rekurzívne mapovanie

en: E224: global abbreviation already exists for %s
sk: E224: pre %s už globálna skratka existuje

en: E225: global mapping already exists for %s
sk: E225: pre %s už globálne mapovanie existuje

en: E226: abbreviation already exists for %s
sk: E226: pre %s už skratka existuje

en: E227: mapping already exists for %s
sk: E227: pre %s už mapovanie existuje

en: E228: makemap: Illegal mode
sk: E228: makemap: neprípustný mód

en: E229: Cannot start the GUI
sk: E229: Nedá sa spustiť GUI (grafické rozhranie)

en: E22: Scripts nested too deep
sk: E22: Skripty vnorené príliš hlboko

en: E230: Cannot read from "%s"
sk: E230: Nedá sa čítať z "%s"

en: E231: 'guifontwide' invalid
sk: E231: voľba 'guifontwide' (nastavenie širokého písma) je chybne nastavená

en: E232: Cannot create BalloonEval with both message and callback
sk: E232: BalloonEval nedá sa vytvoriť správou a zároveň spätným volaním

en: E233: cannot open display
sk: E233: nedá sa otvoriť displej

en: E234: Unknown fontset: %s
sk: E234: Neznáma sada písiem: %s

en: E235: Unknown font: %s
sk: E235: Neznáme písmo: %s

en: E236: Font "%s" is not fixed-width
sk: E236: Písmo "%s" nemá pevnú šírku

en: E237: Printer selection failed
sk: E237: Zlyhal výber tlačiarne

en: E238: Print error: %s
sk: E238: Chyba tlače: %s

en: E239: Invalid sign text: %s
sk: E239: Chybný text značky: %s

en: E23: No alternate file
sk: E23: Žiadny alternatívny súbor

en: E240: No connection to Vim server
sk: E240: Neexistuje pripojenie k Vim serveru

en: E241: Unable to send to %s
sk: E241: Nemôžem poslať na %s

en: E243: Argument not supported: "-%s"; Use the OLE version.
sk: E243: Argument nie je podporovaný: "-%s"; Použite OLE verziu.

en: E244: Illegal charset name "%s" in font name "%s"
sk: E244: Chybný názov znakovej sady "%s" v názve písma "%s"

en: E245: Illegal char '%c' in font name "%s"
sk: E245: Chybný znak '%c' v názve písma "%s"

en: E246: FileChangedShell autocommand deleted buffer
sk: E246: automatický príkaz FileChangedShell vymazal buffer

en: E247: no registered server named "%s"
sk: E247: žiaden registrovaný server pomenovaný "%s"

en: E248: Failed to send command to the destination program
sk: E248: Chyba počas prenosu príkazu do cieľového programu

en: E24: No such abbreviation
sk: E24: Taká skratka neexistuje

en: E250: Fonts for the following charsets are missing in fontset %s:
sk: E250: Chýba písmo pre nasledujúce znakové sady %s:

en: E251: VIM instance registry property is badly formed.  Deleted!
sk: E251: VIM registrová vlastnosť je zle formátovaná.  Vymazané!

en: E252: Fontset name: %s
sk: E252: Názov sady písiem: %s

en: E253: Fontset name: %s
sk: E253: Názov sady písiem: %s

en: E254: Cannot allocate color %s
sk: E254: Nedá sa alokovať farba %s

en: E255: Couldn't read in sign data!
sk: E255: Chyba -- nedájú sa prečítať označovacie dáta!

en: E256: Hangul automata ERROR
sk: E256: Hangul ERROR - chyba kórejského spôsobu vkladania znakov

en: E257: cstag: tag not found
sk: E257: cstag: tag nenájdený

en: E258: Unable to send to client
sk: E258: Nemôžem poslať klientovi

en: E259: no matches found for cscope query %s of %s
sk: E259: cscope hľadanie %s vo vzore %s nenašlo žiadnu zhodu

en: E25: GUI cannot be used: Not enabled at compile time
sk: E25: Nedá sa použíť GUI: nebolo zapnuté pri preklade programu

en: E261: cscope connection %s not found
sk: E261: cscope spojenie %s nenájdené

en: E262: error reading cscope connection %ld
sk: E262: chyba pri čítaní cscope spojenia %ld

en: E263: Sorry, this command is disabled, the Python library could not be loaded.
sk: E262: Prepáčte, tento príkaz je vypnutý, Python knižnica nemôže byť načítaná.

en: E264: Python: Error initialising I/O objects
sk: E264: Python: Chyba pri inicializácii I/O objektov

en: E266: Sorry, this command is disabled, the Ruby library could not be loaded.
sk: E266: Prepáčte, tento príkaz je vypnutý, Ruby knižnica nemôže byť načítaná.

en: E26: Hebrew cannot be used: Not enabled at compile time
sk: E26: Nedá sa použíť hebrejský režim: nebol zapnutý pri preklade programu

en: E273: unknown longjmp status %d
sk: E273: Neznámy 'longjmp' stav %d

en: E277: Unable to read a server reply
sk: E277: Nemôžem čítať odpoveď servra

en: E27: Farsi cannot be used: Not enabled at compile time
sk: E27: Nedá sa použíť farsi režim: nebol zapnutý pri preklade programu

en: E280: TCL FATAL ERROR: reflist corrupt!? Please report this to vim-dev@vim.org
sk: E280: TCL FATAL ERROR: reflist poškodený!? Oznámte, prosím, túto chybu na vim-dev@vim.org

en: E281: TCL ERROR: exit code is not int!? Please report this to vim-dev@vim.org
sk: E281: TCL CHYBA: návratový kód nie je celé číslo!? Oznámte, prosím, túto chybu na vim-dev@vim.org

en: E282: Cannot read from "%s"
sk: E282: Nedá sa čítať z "%s"

en: E283: No marks matching "%s"
sk: E283:"%s" nevyhovujú žiadne značky

en: E284: Cannot set IC values
sk: E284: Nedajú sa nastaviť IC hodnoty

en: E285: Failed to create input context
sk: E285: Nepodarilo sa vytvoriť vstupný kontext

en: E286: Failed to open input method
sk: E286: Nepodarilo sa otvoriť vstupnú metódu

en: E287: Warning: Could not set destroy callback to IM
sk: E287: Varovanie: likvidačné spätné volanie sa nedá nastaviť na IM

en: E288: input method doesn't support any style
sk: E288: vstupná metóda nepodporuje žiadny štýl

en: E289: input method doesn't support my preedit type
sk: E289: vstupná metóda nepodporuje môj 'preedit' typ

en: E28: No such highlight group name: %s
sk: E28: Skupina zvýraznenia %s neexistuje

en: E291: Your GTK+ is older than 1.2.3. Status area disabled
sk: E291: Máte GTK+ verziu staršiu než 1.2.3. Stavová plocha vypnutá.

en: E293: block was not locked
sk: E293: blok nebol zamknutý

en: E294: Seek error in swap file read
sk: E294: Chyba posunu pri čítaní odkladacieho súboru

en: E295: Read error in swap file
sk: E295: Chyba pri čítaní odkladacieho súboru

en: E296: Seek error in swap file write
sk: E296: Chyba posunu pri ukladaní do odkladacieho súboru

en: E297: Write error in swap file
sk: E297: Chyba pri ukladaní do odkladacieho súboru

en: E298: Didn't get block nr 0?
sk: E298: Nedá sa získať blok 0?

en: E298: Didn't get block nr 1?
sk: E298: Nedá sa získať blok 1?

en: E298: Didn't get block nr 2?
sk: E298: Nedá sa získať blok 2?

en: E299: Perl evaluation forbidden in sandbox without the Safe module
sk: E299: Vykonanie kódu v jazyku Perl nie je možné v bezpečnostnej schránke bez bezpečnostného modulu

en: E29: No inserted text yet
sk: E29: Zatiaľ nie je vložený žiaden text

en: E300: Swap file already exists (symlink attack?)
sk: E300: Odkladací súbor už existuje (symlink útok?)

en: E301: Oops, lost the swap file!!!
sk: E301: Ups, odkladací súbor bol stratený!!!

en: E302: Could not rename swap file
sk: E302: Nedá sa premenovať odkladací súbor

en: E303: Unable to open swap file for "%s", recovery impossible
sk: E303: Nedá sa otvoriť odkladací súbor pre "%s", oprava nemožná

en: E304: ml_upd_block0(): Didn't get block 0??
sk: E304: ml_upd_block0(): nedá sa získať blok 0??

en: E305: No swap file found for %s
sk: E305: Odkladací súbor pre %s nebol nájdený

en: E306: Cannot open %s
sk: E306: Nedá sa otvoriť %s

en: E307: %s does not look like a Vim swap file
sk: E307: %s sa nezdá byť odkladacím súborom Vim

en: E308: Warning: Original file may have been changed
sk: E308: Varovanie: Pôvodný súbor mohol byť zmenený

en: E309: Unable to read block 1 from %s
sk: E309: Nedá sa čítať blok 1 z %s

en: E30: No previous command line
sk: E30: Žiadny predchádzajúci príkazový riadok

en: E310: Block 1 ID wrong (%s not a .swp file?)
sk: E310: ID bloku 1 je chybné (je %s odkladacím súborom?)

en: E311: Recovery Interrupted
sk: E311: Obnova prerušená

en: E312: Errors detected while recovering; look for lines starting with ???
sk: E312: V priebehu obnovy došlo k chybám; skontrolujte riadky začínajúce na ???

en: E313: Cannot preserve, there is no swap file
sk: E313: Nedá sa zachovať - odkladací súbor neexistuje

en: E314: Preserve failed
sk: E314: Uchovanie sa nepodarilo

en: E315: ml_get: invalid lnum: %ld
sk: E315: ml_get: chybné číslo riadku: %ld

en: E316: ml_get: cannot find line %ld
sk: E316: ml_get: nedá sa nájsť riadok %ld

en: E317: pointer block id wrong
sk: E317: chybné číslo ukazovateľa na blok

en: E317: pointer block id wrong 2
sk: E317: chybný číslo ukazovateľa na blok 2

en: E317: pointer block id wrong 3
sk: E317: chybné číslo ukazovateľa na blok 3

en: E317: pointer block id wrong 4
sk: E317: chybné číslo ukazovateľa na blok 4

en: E318: Updated too many blocks?
sk: E318: Aktualizovaných príliš veľa blokov?

en: E319: Sorry, the command is not available in this version
sk: E319: Ľutujem, ale tento príkaz nie je dostupný v tejto verzii

en: E31: No such mapping
sk: E31: Mapovanie nenájdené

en: E320: Cannot find line %ld
sk: E320: Nedá sa nájsť riadok %ld

en: E321: Could not reload "%s"
sk: E321: nedá sa obnoviť "%s"

en: E322: line number out of range: %ld past the end
sk: E322: číslo riadku je mimo rozsah: %ld (za koncom)

en: E323: line count wrong in block %ld
sk: E323: chybný počet riadkov v bloku %ld

en: E324: Can't open PostScript output file
sk: E324: Nedá sa otvoriť výstupný PostScriptový súbor

en: E325: ATTENTION
sk: E325: POZOR

en: E326: Too many swap files found
sk: E326: Príliš mnoho odkladacích súborov

en: E327: Part of menu-item path is not sub-menu
sk: E327: Časť cesty k predmetu ponuky nie je podponukou

en: E328: Menu only exists in another mode
sk: E328: Ponuka existuje iba v inom móde

en: E329: No menu "%s"
sk: E329: Ponuka "%s" neexistuje

en: E32: No file name
sk: E32: Žiadny názov súboru

en: E330: Menu path must not lead to a sub-menu
sk: E330: Cesta ponuky nesmie viesť do podponuky

en: E331: Must not add menu items directly to menu bar
sk: E331: Položky ponuky sa nejdú pridávať priamo na lištu

en: E332: Separator cannot be part of a menu path
sk: E332: Oddeľovač nesmie byť časťou cesty ponuky

en: E333: Menu path must lead to a menu item
sk: E333: Cesta ponuky musí viesť k položke ponuky

en: E334: Menu not found: %s
sk: E334: Ponuka nenájdená: %s

en: E335: Menu not defined for %s mode
sk: E335: V %s móde nie je ponuka definovaná

en: E336: Menu path must lead to a sub-menu
sk: E336: Cesta ponuky musí viesť do podponuky

en: E337: Menu not found - check menu names
sk: E337: Ponuka nenájdená - skontrolujte názvy ponúk

en: E338: Sorry, no file browser in console mode
sk: E338: Ľutujem, ale konzolová verzia nepodporuje prehliadač súborov

en: E339: Pattern too long
sk: E339: Vzor je príliš dlhý

en: E33: No previous substitute regular expression
sk: E33: Žiadny predchádzajúci prislúchajúci správny výraz

en: E340: Line is becoming too long
sk: E340: Riadok sa stáva príliš dlhým

en: E341: Internal error: lalloc(%ld, )
sk: E341: Vnútorná chyba: lalloc(%ld, )

en: E342: Out of memory!  (allocating %lu bytes)
sk: E342: Nedostatok pamäte! (alokujem %lu bajtov)

en: E343: Invalid path: '**[number]' must be at the end of the path or be followed by '%s'.
sk: E343: Chybná cesta: '**[číslo] musí byť buď na konci cesty, alebo musí byť nasledované '%s. Viď :help path.

en: E344: Can't find directory "%s" in cdpath
sk: E344: Adresár "%s" sa nedá nájsť v cdpath

en: E345: Can't find file "%s" in path
sk: E345: Súbor "%s" sa nepodarilo nájsť

en: E346: No more directory "%s" found in cdpath
sk: E346: Žiadny ďalší adresár "%s" nebol v cdpath nájdený

en: E347: No more file "%s" found in path
sk: E347: Žiadny ďalší súbor "%s" nebol v ceste nájdený

en: E348: No string under cursor
sk: E348: Pod kurzorom nie je žiadny reťazec

en: E349: No identifier under cursor
sk: E349: Pod kurzorom nie je žiadny identifikátor

en: E34: No previous command
sk: E34: Žiadny predchádzajúci príkaz

en: E350: Cannot create fold with current 'foldmethod'
sk: E350: Nedá sa vytvoriť vnorenie s aktuálnou metódou 'foldmethod'

en: E351: Cannot delete fold with current 'foldmethod'
sk: E351: Nedá sa zrušiť vnorenie s aktuálnou metódou 'foldmethod'

en: E352: Cannot erase folds with current 'foldmethod'
sk: E352: Pomocou 'foldmethod' sa nedá vymazať vnorenie

en: E353: Nothing in register %s
sk: E353: Register %s je prázdny

en: E354: Invalid register name: '%s'
sk: E354: '%s' nie je prístupné meno registru

en: E355: Unknown option: %s
sk: E355: Neznáma voľba: %s

en: E356: get_varp ERROR
sk: E356: get_varp CHYBA

en: E357: 'langmap': Matching character missing for %s
sk: E357: 'langmap': pre %s chýba vyhovujúci znak

en: E358: 'langmap': Extra characters after semicolon: %s
sk: E358: 'langmap': nadbytočné znaky po bodkočiarke: %s

en: E359: Screen mode setting not supported
sk: E359: Nastavovanie režimu obrazovky nie je podporované

en: E35: No previous regular expression
sk: E35: Žiadny predchádzajúci regulárny výraz

en: E360: Cannot execute shell with -f option
sk: E360: Nedá sa spustiť shell s -f voľbou

en: E363: pattern uses more memory than 'maxmempattern'
sk: E363: vzor používa viac pamäte ako 'maxmempattern'

en: E364: Library call failed for "%s()"
sk: E364: Vyvolanie knižničnej funkcia zlyhalo pre "%s()"

en: E365: Failed to print PostScript file
sk: E365: PostScriptový súbor sa nepodarilo vytlačiť

en: E367: No such group: "%s"
sk: E367: Skupina "%s" neexistuje

en: E369: invalid item in %s%%[]
sk: E369: chybná položka v %s%%[]

en: E36: Not enough room
sk: E36: Nedostatok miesta

en: E370: Could not load library %s
sk: E370: Nepodarilo sa nahrať knižnicu %s

en: E371: Command not found
sk: E371: Príkaz nenájdený

en: E372: Too many %%%c in format string
sk: E372: Príliš mnoho %%%c vo formátovacom reťazci

en: E373: Unexpected %%%c in format string
sk: E373: Neočakávaný výskyt %%%c vo formátovacom reťazci

en: E374: Missing ] in format string
sk: E374: Vo formátovacom reťazci chýba ]

en: E375: Unsupported %%%c in format string
sk: E375: Nepodporovaná formátová špecifikácia %%%c vo formátovacom reťazci

en: E376: Invalid %%%c in format string prefix
sk: E376: Neprístupné %%%c v prefixe formátovacieho reťazca

en: E377: Invalid %%%c in format string
sk: E377: Neprístupné %%%c vo formátovacom reťazci

en: E378: 'errorformat' contains no pattern
sk: E378: 'errorformat' neobsahuje žiadny vzor

en: E379: Missing or empty directory name
sk: E379: Chýbajúci alebo prázdny názov adresára

en: E37: No write since last change (add ! to override)
sk: E37: Neuložené zmeny (použite ! pre vynútenie)

en: E380: At bottom of quickfix stack
sk: E380: Koniec quickfix zoznamu

en: E381: At top of quickfix stack
sk: E381: Začiatok quickfix zoznamu

en: E382: Cannot write, 'buftype' option is set
sk: E382: Nedá sa uložiť, je nastavená voľba 'buftype'

en: E383: Invalid search string: %s
sk: E383: Neprípustný hľadaný reťazec: %s

en: E384: search hit TOP without match for: %s
sk: E384: hľadanie dosiahlo začiatok bez nájdenia %s

en: E385: search hit BOTTOM without match for: %s
sk: E385: hľadanie dosiahlo koniec bez nájdenia %s

en: E386: Expected '?' or '/'  after ';'
sk: E386: Po ';' očakávam '?' alebo '/'

en: E387: Match is on current line
sk: E387: Zhoda je na aktuálnom riadku

en: E388: Couldn't find definition
sk: E388: Nedá sa nájsť definícia

en: E389: Couldn't find pattern
sk: E389: Nedá sa nájsť vzor

en: E38: Null argument
sk: E38: Nulový argument

en: E390: Illegal argument: %s
sk: E390: Neprípustný argument: %s

en: E391: No such syntax cluster: %s
sk: E391: Syntaktická zostava %s neexistuje

en: E392: No such syntax cluster: %s
sk: E392: Syntaktická zostava %s neexistuje

en: E393: group[t]here not accepted here
sk: E393: group[t]here nesmie byť na tomto mieste

en: E394: Didn't find region item for %s
sk: E394: Pre %s chýba položka regiónu

en: E395: contains argument not accepted here
sk: E395: obsahuje argumenty, ktoré tu nie sú povolené

en: E396: containedin argument not accepted here
sk: E396: obsahuje argumenty, ktoré tu nie sú povolené

en: E397: Filename required
sk: E397: Vyžadovaný názov súboru

en: E398: Missing '=': %s
sk: E398: Chýba '=': %s

en: E399: Not enough arguments: syntax region %s
sk: E399: Príliš málo argumentov: oblasť syntaxe %s

en: E39: Number expected
sk: E39: Očakávané číslo

en: E400: No cluster specified
sk: E400: Nebola zadaná žiadna zostava

en: E401: Pattern delimiter not found: %s
sk: E401: Oddeľovač vzoru %s nenájdený

en: E402: Garbage after pattern: %s
sk: E402: Chyba za vzorom: %s

en: E403: syntax sync: line continuations pattern specified twice
sk: E403: synchronizácia syntaxe: vzor pokračovania riadkov zadaný dvakrát

en: E404: Illegal arguments: %s
sk: E404: Chybné argumenty: %s

en: E405: Missing equal sign: %s
sk: E405: Chýba znamienko rovná sa: %s

en: E406: Empty argument: %s
sk: E406: Prázdny argument: %s

en: E407: %s not allowed here
sk: E407: %s tu nie je povolené

en: E408: %s must be first in contains list
sk: E408: %s musí byť prvý v 'contains' zozname

en: E409: Unknown group name: %s
sk: E409: Neznámy názov skupiny: %s

en: E40: Can't open errorfile %s
sk: E40: Nedá sa otvoriť chybový súbor %s

en: E410: Invalid :syntax subcommand: %s
sk: E410: Chybný podradený príkaz :syntax : %s

en: E411: highlight group not found: %s
sk: E411: skupina zvýraznenia %s nebola nájdená

en: E412: Not enough arguments: ":highlight link %s"
sk: E412: Príliš málo argumentov: ":highlight link %s"

en: E413: Too many arguments: ":highlight link %s"
sk: E413: Príliš mnoho argumentov: ":highlight link %s"

en: E414: group has settings, highlight link ignored
sk: E414: skupina je nastavená, odkaz na zvýrazňovaciu skupinu ignorovaný

en: E415: unexpected equal sign: %s
sk: E415: neočakávané znamienko rovná sa: %s

en: E416: missing equal sign: %s
sk: E416: chýba znamienko rovná sa: %s

en: E417: missing argument: %s
sk: E417: chýba argument: %s

en: E418: Illegal value: %s
sk: E418: Neprípustná hodnota: %s

en: E419: FG color unknown
sk: E419: farba popredia nie je známa

en: E41: Out of memory!
sk: E41: Nedostatok pamäti!

en: E420: BG color unknown
sk: E420: farba pozadia nie je známa

en: E421: Color name or number not recognized: %s
sk: E421: Názov alebo číslo farby nebolo rozpoznané: %s

en: E422: terminal code too long: %s
sk: E422: terminálový kód je príliš dlhý: %s

en: E423: Illegal argument: %s
sk: E423: Neprípustný argument: %s

en: E424: Too many different highlighting attributes in use
sk: E424: Používaných príliš veľa odlišných zvýrazňovacích vlastností

en: E425: Cannot go before first matching tag
sk: E425: Nedá sa skočiť pred prvý vyhovujúci tag

en: E426: tag not found: %s
sk: E426: tag %s nenájdený

en: E427: There is only one matching tag
sk: E427: Vyhovuje iba jeden tag

en: E428: Cannot go beyond last matching tag
sk: E428: Za posledný vyhovujúci tag sa nedá preskočiť

en: E429: File "%s" does not exist
sk: E429: Súbor "%s" neexistuje

en: E42: No Errors
sk: E42: Žiadne chyby

en: E430: Tag file path truncated for %s
sk: E430: Cesta k súboru tagov %s bola orezaná

en: E431: Format error in tags file "%s"
sk: E431: Chyba formátovania v súbore tagov "%s"

en: E432: Tags file not sorted: %s
sk: E432: Obsah súboru tagov %s nie je zoradený

en: E433: No tags file
sk: E433: Žiadny súbor tagov

en: E434: Can't find tag pattern
sk: E434: Nedá sa nájsť vzor tagov

en: E435: Couldn't find tag, just guessing!
sk: E435: Tag sa nedá nájsť, iba hádam!

en: E436: No "%s" entry in termcap
sk: E436: Termcap neobsahuje položku "%s"

en: E437: terminal capability "cm" required
sk: E437: Terminál musí mať schopnosť "cm" (schopnosť pohybu kurzora)

en: E438: u_undo: line numbers wrong
sk: E438: u_undo: čísla riadkov sú chybné

en: E439: undo list corrupt
sk: E439: záznam o zmenách poškodený

en: E43: Damaged match string
sk: E43: Poškodený reťazac pre vyhľadávanie

en: E440: undo line missing
sk: E440: chýba opravný riadok

en: E441: There is no preview window
sk: E441: Nenájdené žiadne okno náhľadu

en: E442: Can't split topleft and botright at the same time
sk: E442: Okno sa nedá rozdeliť zároveň v móde 'vrchný-ľavý' a 'spodný-pravý' ('topleft' a 'botright')

en: E443: Cannot rotate when another window is split
sk: E443: Nedá sa rotovať, ak je iné okno rozdelené

en: E444: Cannot close last window
sk: E444: Posledné okno sa nedá zatvoriť

en: E445: Other window contains changes
sk: E445: Iné okno obsahuje zmeny

en: E446: No file name under cursor
sk: E446: Pod kurzorom sa nenachádza názov súboru

en: E447: Can't find file "%s" in path
sk: E447: Súbor "%s" sa nedá nájsť v ceste

en: E448: Could not load library function %s
sk: E448: Nepodarilo sa nahrať funkciu knižnice %s

en: E449: Invalid expression received
sk: E449: Bol prijatý chybný výraz

en: E44: Corrupted regexp program
sk: E44: Poškodený regexp program

en: E455: Error writing to PostScript output file
sk: E455: Nedá sa zapisovať do výstupného PostScriptového súboru

en: E456: Can't find PostScript resource file "%s.ps"
sk: E456: Nemožno nájsť PostScriptový zdrojový súbor "%s.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "cidfont.ps"
sk: E456: Nemožno nájsť PostScriptový zdrojový súbor "cidfont.ps"

en: E456: Can't find PostScript resource file "prolog.ps"
sk: E456: Nemožno nájsť PostScriptový zdrojový súbor "prolog.ps"

en: E456: Can't open file "%s"
sk: E456: Nedá sa otvoriť súbor "%s"

en: E457: Can't read PostScript resource file "%s"
sk: E457: Nedá sa čítať PostScriptový súbor "%s"

en: E459: Cannot go back to previous directory
sk: E459: Žiadny predchádzajúci adresár

en: E45: 'readonly' option is set (add ! to override)
sk: E45: voľba 'readonly' (iba na čítanie) je nastavená (použite ! pre prepísanie)

en: E461: Illegal variable name: %s
sk: E461: Neprípustné meno premennej: %s

en: E462: Could not prepare for reloading "%s"
sk: E462: Nemožno pripraviť na opätovné načítanie "%s"

en: E463: Region is guarded, cannot modify
sk: E463: Región je uzamknutý, nemožno modifikovať

en: E464: Ambiguous use of user-defined command
sk: E464: Nejednoznačné použitie používateľom definovaného príkazu

en: E465: :winsize requires two number arguments
sk: E465: :winsize (veľkosť okna) vyžaduje dva argumenty

en: E466: :winpos requires two number arguments
sk: E466: :winpos (pozícia okna) vyžaduje dva argumenty

en: E467: Custom completion requires a function argument
sk: E467: Vlastné doplnenia vyžadujú meno funkcie ako argument

en: E468: Completion argument only allowed for custom completion
sk: E468: Argument doplnenia je povolený iba pre vlastné dopĺňania (completion)

en: E469: invalid cscopequickfix flag %c for %c
sk: E469: chybný cscopequickfix príznak %c pre %c

en: E46: Cannot change read-only variable "%s"
sk: E46: Nedá sa nastaviť premenná len na čítanie "%s"

en: E46: Cannot set variable in the sandbox: "%s"
sk: E46: Nedá sa nastaviť premenná v bezpečnostnej schránke: "%s"

en: E470: Command aborted
sk: E470: Príkaz prerušený

en: E471: Argument required
sk: E471: Je vyžadovaný argument

en: E472: Command failed
sk: E472: Príkaz zlyhal

en: E473: Internal error
sk: E473: Vnútorná chyba

en: E474: Invalid argument
sk: E474: Chybný argument

en: E475: Invalid argument: %s
sk: E475: Chybný argument: %s

en: E476: Invalid command
sk: E476: Chybný príkaz

en: E477: No ! allowed
sk: E477: ! nie je povolený

en: E478: Don't panic!
sk: E478: Žiadnu paniku!

en: E479: No match
sk: E479: Žiadna zhoda

en: E47: Error while reading errorfile
sk: E47: Chyba pri čítaní chybového súboru

en: E480: No match: %s
sk: E480: Žiadna zhoda: %s

en: E481: No range allowed
sk: E481: Rozsah nie je povolený

en: E482: Can't create file %s
sk: E482: Nedá sa vytvoriť súbor %s

en: E483: Can't get temp file name
sk: E483: Nedá sa získať názov dočasného súboru

en: E484: Can't open file %s
sk: E484: Nedá sa otvoriť súbor %s

en: E485: Can't read file %s
sk: E485: Nedá sa čítať súbor %s

en: E486: Pattern not found: %s
sk: E486: Vzor nenájdený: %s

en: E487: Argument must be positive
sk: E487: Argument musí byť kladný

en: E488: Trailing characters
sk: E488: Nadbytočné znaky na konci

en: E48: Not allowed in sandbox
sk: E48: Nie je dovolené v bezpečnostnej schránke

en: E490: No fold found
sk: E490: Nebol nájdené žiadne vnorenie

en: E492: Not an editor command
sk: E492: Nie je príkazom editoru

en: E493: Backwards range given
sk: E493: Zadaný spätný rozsah

en: E494: Use w or w>>
sk: E494: Použite w alebo w>>

en: E495: no autocommand file name to substitute for "<afile>"
sk: E495: žiadny názov súboru, ktorým by bolo možné nahradiť "<afile>"

en: E496: no autocommand buffer number to substitute for "<abuf>"
sk: E496: žiadne číslo bufferu, ktorým by bolo možné nahradiť "<abuf>"

en: E497: no autocommand match name to substitute for "<amatch>"
sk: E497: žiadna zhoda automatických príkazov, ktorou by bolo možné nahradiť "<amatch>"

en: E498: no :source file name to substitute for "<sfile>"
sk: E498: žiadny :source súbor, ktorým by bolo možné nahradiť "<sfile>"

en: E499: Empty file name for '%' or '#', only works with ":p:h"
sk: E499: Prázdný názov súboru pre '%' alebo '#', funguje iba s ":p:h"

en: E49: Invalid scroll size
sk: E49: Chybná hodnota veľkosti rolovania

en: E500: Evaluates to an empty string
sk: E500: Výsledkom vyhodnotenia je prázdny reťazec

en: E501: At end-of-file
sk: E501: Koniec súboru

en: E506: Can't write to backup file (add ! to override)
sk: E506: Nedá sa zapisovať do záložného súboru (použite ! pre vynútenie)

en: E507: Close error for backup file (add ! to override)
sk: E507: Chyba pri uzatváraní záložného súboru (použite ! pre vynútenie)

en: E508: Can't read file for backup (add ! to override)
sk: E508: Nedá sa načítať súbor pre zálohu (použite ! pre vynútenie)

en: E509: Cannot create backup file (add ! to override)
sk: E509: Nedá sa vytvoriť záložný súbor (použite ! pre vynútenie)

en: E50: Too many \z(
sk: E50: Príliš mnoho \z(

en: E510: Can't make backup file (add ! to override)
sk: E510: Nedá sa vytvoriť záložný súbor (použite ! pre vynútenie)

en: E512: Close failed
sk: E512: Zatvorenie zlyhalo

en: E513: write error, conversion failed (make 'fenc' empty to override)
sk: E513: chyba pri zápise, konverzia sa nepodarila (nastavte voľbu 'fenc' na prázdnu pre vynútenie)

en: E514: write error (file system full?)
sk: E514: chyba pri ukladaní (plný disk?)

en: E515: No buffers were unloaded
sk: E515: Žiadny buffer nebol uvoľnený

en: E516: No buffers were deleted
sk: E516: Žiadny buffer nebol vymazaný

en: E517: No buffers were wiped out
sk: E517: Žiadny buffer nebol vymazaný

en: E518: Unknown option
sk: E518: Neznáma voľba

en: E519: Option not supported
sk: E519: Voľba nie je podporovaná

en: E51: Too many %s(
sk: E51: Príliš mnoho %s(

en: E520: Not allowed in a modeline
sk: E520: Nie je v modeline povolené

en: E521: Number required after =
sk: E521: Po = je vyžadované číslo

en: E522: Not found in termcap
sk: E522: Nenájdený v termcape

en: E523: Not allowed here
sk: E523: Nie je na povolené na tomto mieste

en: E524: Missing colon
sk: E524: Chýba dvojbodka

en: E525: Zero length string
sk: E525: Reťazec s nulovou dĺžkou

en: E526: Missing number after <%s>
sk: E526: Po <%s> chýba číslo

en: E527: Missing comma
sk: E527: Chýba čiarka

en: E528: Must specify a ' value
sk: E528: Je nutné zadať hodnotu '

en: E529: Cannot set 'term' to empty string
sk: E529: Voľba 'term' nemôže byť prázdna

en: E52: Unmatched \z(
sk: E52: Nespárované \z(

en: E530: Cannot change term in GUI
sk: E530: V grafickom móde (GUI) sa nedá meniť typ terminálu

en: E531: Use ":gui" to start the GUI
sk: E531: Použite "gui" pre spustenie GUI

en: E533: can't select wide font
sk: E533: nedá sa vybrať široký font

en: E534: Invalid wide font
sk: E534: Chybné široké písmo

en: E535: Illegal character after <%c>
sk: E535: Neprípustný znak po <%c>

en: E536: comma required
sk: E536: je nutná čiarka

en: E537: 'commentstring' must be empty or contain %s
sk: E537: 'commentstring' (komentár) musí byť prázdny alebo musí obsahovať %s

en: E538: No mouse support
sk: E538: Bez podpory myši

en: E539: Illegal character <%s>
sk: E539: Neprípustný znak <%s>

en: E53: Unmatched %s%%(
sk: E53: Nespárované %s%%(

en: E540: Unclosed expression sequence
sk: E540: Neuzatvorené zoskupenie výrazov

en: E542: unbalanced groups
sk: E542: nevyvážené skupiny

en: E543: Not a valid codepage
sk: E543: Chybná kódová stránka

en: E544: Keymap file not found
sk: E544: Mapa kláves nenájdená

en: E545: Missing colon
sk: E545: Chýba dvojbodka

en: E546: Illegal mode
sk: E546: Neprípustný mód

en: E547: Illegal mouseshape
sk: E547: Chybný tvar myši

en: E548: digit expected
sk: E548: očakávaná číslica

en: E549: Illegal percentage
sk: E549: Neprípustné percento

en: E54: Unmatched %s(
sk: E54: Nespárované %s(

en: E550: Missing colon
sk: E550: Chýba dvojbodka

en: E551: Illegal component
sk: E551: Neprípustný komponent

en: E552: digit expected
sk: E552: očakávaná číslica

en: E553: No more items
sk: E553: Žiadne ďalšie položky

en: E554: Syntax error in %s{...}
sk: E554: Chyba syntaxe v %s{...}

en: E555: at bottom of tag stack
sk: E555: na konci zoznamu tagov

en: E556: at top of tag stack
sk: E556: na začiatku zoznamu tagov

en: E557: Cannot open termcap file
sk: E557: Nedá sa otvoriť termcap súbor

en: E558: Terminal entry not found in terminfo
sk: E558: Terminfo neobsahuje položku pre tento terminál

en: E559: Terminal entry not found in termcap
sk: E559: Termcap neobsahuje položku pre tento terminál

en: E55: Unmatched %s)
sk: E55: Nespárované %s)

en: E560: Usage: cs[cope] %s
sk: E560: Použitie: cs[cope] %s

en: E561: unknown cscope search type
sk: E561: neznámy typ cscope hľadania

en: E562: Usage: cstag <ident>
sk: E562: Použitie: cstag <odsadenie>

en: E563: stat error
sk: E563: chyba stat

en: E563: stat(%s) error: %d
sk: E563: stat(%s) chyba: %d

en: E564: %s is not a directory or a valid cscope database
sk: E564: %s nie je ani adresárom ani správnou cscope databázou

en: E566: Could not create cscope pipes
sk: E566: Nedajú sa vytvoriť cscope rúry

en: E567: no cscope connections
sk: E567: žiadne cscope spojenia

en: E568: duplicate cscope database not added
sk: E568: duplicitná cscope databáza nebola pridaná

en: E569: maximum number of cscope connections reached
sk: E569: dosiahnutý maximálny počet cscope spojení

en: E570: fatal error in cs_manage_matches
sk: E570: vážna chyba v cs_manage_matches

en: E571: Sorry, this command is disabled: the Tcl library could not be loaded.
sk: E571: Prepáčte, tento príkaz je vypnutý, Tcl knižnica nemôže byť načítaná.

en: E572: exit code %d
sk: E572: návratový kód %d

en: E573: Invalid server id used: %s
sk: E573: Použíté chybné číslo servera: %s

en: E574: Unknown register type %d
sk: E574: Neznámy typ registra %d

en: E579: :if nesting too deep
sk: E579: vnorenie :if je príliš hlboké

en: E580: :endif without :if
sk: E580: :endif bez zodpovedajúceho :if

en: E581: :else without :if
sk: E581: :else bez zodpovedajúceho :if

en: E582: :elseif without :if
sk: E582: :elseif bez zodpovedajúceho :if

en: E583: multiple :else
sk: E583: viacnásobné :else

en: E584: :elseif after :else
sk: E584: :elseif nasleduje po :else

en: E585: :while/:for nesting too deep
sk: E585: vnorenie :while/:for je príliš hlboké

en: E586: :continue without :while or :for
sk: E586: :continue bez zodpovedajúceho :while alebo :for

en: E587: :break without :while or :for
sk: E587: :break bez zodpovedajúceho :while alebo :for

en: E588: :endfor without :for
sk: E588: :endfor bez zodpovedajúceho :for

en: E588: :endwhile without :while
sk: E588: :endwhile bez zodpovedajúceho :while

en: E589: 'backupext' and 'patchmode' are equal
sk: E589: voľby 'backupext' a 'patchmode' majú rovnakú hodnotu

en: E590: A preview window already exists
sk: E590: Okno náhľadu už existuje

en: E591: 'winheight' cannot be smaller than 'winminheight'
sk: E591: hodnota voľby 'winheight' (výška okna) nesmie byť menšia než hodnota voľby 'winminheight' (minimálna výška okna)

en: E592: 'winwidth' cannot be smaller than 'winminwidth'
sk: E592: hodnota voľby 'winwidth' (šírka okna) nesmie byť menšia než hodnota volľy 'winminwidth' (minimálna šírka okna)

en: E593: Need at least %d lines
sk: E593: Minimálny potrebný počet riadkov je %d

en: E594: Need at least %d columns
sk: E594: Minimálne potrebný počet stĺpcov je %d

en: E595: contains unprintable or wide character
sk: E595: obsahuje netlačiteľné znaky

en: E596: Invalid font(s)
sk: E596: Chybné písma

en: E597: can't select fontset
sk: E597: nedá sa vybrať sada písiem

en: E598: Invalid fontset
sk: E598: Chybná sada písiem

en: E599: Value of 'imactivatekey' is invalid
sk: E599: Hodnota 'imactivatekey' je nesprávne nastavená

en: E59: invalid character after %s@
sk: E59: Neprípustný znak po %s@

en: E600: Missing :endtry
sk: E600: Chýba :endtry

en: E601: :try nesting too deep
sk: E601: vnorenie :try je príliš hlboké

en: E602: :endtry without :try
sk: E602: :endtry bez :try

en: E603: :catch without :try
sk: E603: :catch bez :try

en: E604: :catch after :finally
sk: E604: :catch nasleduje po :finally

en: E605: Exception not caught: %s
sk: E605: Výnimka nezachytená: %s

en: E606: :finally without :try
sk: E606: :finally bez :try

en: E607: multiple :finally
sk: E607: viacnásobné použité :finally

en: E608: Cannot :throw exceptions with 'Vim' prefix
sk: E608: Nemožno spracovať výnimku :throw s preponou 'Vim'

en: E609: Cscope error: %s
sk: E609: Chyba cscope: %s

en: E60: Too many complex %s{...}s
sk: E60: Príliš komplexné %s{...}

en: E612: Too many signs defined
sk: E612: Príliš mnoho definovaných značiek

en: E613: Unknown printer font: %s
sk: E613: Neznámy font tlačiarne: %s

en: E614: vim_SelFile: can't return to current directory
sk: E614: vim_SelFile: nedá sa vrátiť do aktuálneho adresára

en: E615: vim_SelFile: can't get current directory
sk: E615: vim_SelFile: nedá sa zistiť aktuálny adresár

en: E616: vim_SelFile: can't get font %s
sk: E616: vim_SelFile: písmo %s nie je dostupné

en: E617: Cannot be changed in the GTK+ 2 GUI
sk: E617: Nedá sa zmeniť v grafickom rozhraní GTK+ 2

en: E618: file "%s" is not a PostScript resource file
sk: E618: súbor "%s" nie je vo formáte PostScript

en: E619: file "%s" is not a supported PostScript resource file
sk: E619: súbor "%s" nie je podporvaný PostScriptový súbor

en: E61: Nested %s*
sk: E61: Vnorený %s*

en: E620: Unable to convert to print encoding "%s"
sk: E620: Nemožno skonvertovať do kódovania na tlačenie "%s"

en: E621: "%s" resource file has wrong version
sk: E621: "%s" zdrojový súbor má zlé číslo verzie

en: E622: Could not fork for cscope
sk: E622: Nemožno spustiť proces pre cscope

en: E623: Could not spawn cscope process
sk: E623: Nedajú sa vytvoriť cscope rúry

en: E624: Can't open file "%s"
sk: E624: Nedá sa otvoriť súbor "%s"

en: E625: cannot open cscope database: %s
sk: E625: nemožno otvoriť cscope databázu: %s

en: E626: cannot get cscope database information
sk: E626: nemožno získať cscope databázové informácie

en: E62: Nested %s%c
sk: E62: Vnorený %s%c

en: E63: invalid use of \_
sk: E63: Chybne použité \_

en: E64: %s%c follows nothing
sk: E64: %s%c nič nenasleduje

en: E655: Too many symbolic links (cycle?)
sk: E655: Príliš mnoho symbolických odkazov (slučka?)

en: E658: NetBeans connection lost for buffer %ld
sk: E658: Stratené NetBeans spojenie pre buffer %ld

en: E659: Cannot invoke Python recursively
sk: E659: Python nemôže byť spustený rekurzívne

en: E65: Illegal back reference
sk: E65: Chybná spätná referencia

en: E661: Sorry, no '%s' help for %s
sk: E661: Ľutujem, žiadny '%s' pomocník pre %s

en: E662: At start of changelist
sk: E662: Na začiatku zoznamu zmien

en: E663: At end of changelist
sk: E663: Na konci zoznamu zmien

en: E664: changelist is empty
sk: E664: zoznam zmien je prázdny

en: E665: Cannot start GUI, no valid font found
sk: E665: Nemožno naštartovať grafické rozhranie, nenájdený žiaden použitelný font

en: E666: compiler not supported: %s
sk: E666: prekladač nie je podporovaný: %s

en: E667: Fsync failed
sk: E667: Fsync zlyhal

en: E668: Wrong access mode for NetBeans connection info file: "%s"
sk: E668: Zlé prístupové práva pre súbor s informáciami pre NetBeans spojenie: "%s"

en: E669: Unprintable character in group name
sk: E669: Netlačitelný znak v mene skupiny

en: E66: \z( not allowed here
sk: E66: \z( tu nie je povolené

en: E670: Mix of help file encodings within a language: %s
sk: E670: Rôzne kódovania pre súbory s pomocníkom pre jazyk: %s

en: E671: Cannot find window title "%s"
sk: E671: Nemožno nájsť okno s titulkom "%s"

en: E672: Unable to open window inside MDI application
sk: E672: Nemožno otvoriť okno vnútri MDI aplikácie

en: E673: Incompatible multi-byte encoding and character set.
sk: E673: nekompatibilné viacbajtové kódovanie a znaková sada.

en: E674: printmbcharset cannot be empty with multi-byte encoding.
sk: E674: voľba printmbcharset nemôže byť prázdna pri viacbajtovom kódovaní.

en: E675: No default font specified for multi-byte printing.
sk: E675: Nie je špecifikované žiadne písmo pre viacbajtové tlačenie.

en: E676: No matching autocommands for acwrite buffer
sk: E676: Žiadne vyhovujúce automatické príkazy pre acwrite buffer

en: E677: Error writing temp file
sk: E677: Chyba pri zápise dočasného súboru

en: E678: Invalid character after %s%%[dxouU]
sk: E678: Neprípustný znak po %s%%[dxouU]

en: E679: recursive loop loading syncolor.vim
sk: E679: rekurzívna slučka pri načítavaní syncolor.vim

en: E67: \z1 - \z9 not allowed here
sk: E67: \z1 a spol. tu nie je povolené

en: E680: <buffer=%d>: invalid buffer number
sk: E680: <buffer=%d>: chybné číslo bufferu

en: E681: Buffer is not loaded
sk: E681: Buffer nie je načítaný

en: E682: Invalid search pattern or delimiter
sk: E682: Neprípustný hľadaný reťazec alebo oddeľovač

en: E683: File name missing or invalid pattern
sk: E683: Chýba meno súboru alebo chybný vzor

en: E684: list index out of range: %ld
sk: E684: index v zozname je mimo rozsah: %ld

en: E685: Internal error: %s
sk: E685: Vnútorná chyba: %s

en: E686: Argument of %s must be a List
sk: E686: Argument %s musí byť Zoznam (List)

en: E687: Less targets than List items
sk: E687: Menej cieľov ako položiek Poľa (List items)

en: E688: More targets than List items
sk: E688: Viac cieľov ako položiek Poľa (List items)

en: E689: Can only index a List or Dictionary
sk: E689: Indexovať možno iba Zoznam (List) alebo Slovník (Dictionary)

en: E68: Invalid character after \z
sk: E68: Neprípustný znak po \z

en: E690: Missing "in" after :for
sk: E690: Chýba "in" po :for

en: E691: Can only compare List with List
sk: E691: Porovnávať možno iba Zoznam so Zoznamom (List with List)

en: E692: Invalid operation for List
sk: E692: Neplatná operácia pre Zoznamy (List)

en: E693: Can only compare Funcref with Funcref
sk: E693: Porovnávať možno iba odkaz na Funkciu s odkazom na Funkciu (Funcref with Funcref)

en: E694: Invalid operation for Funcrefs
sk: E694: Neplatná operácia pre odkazy na Funkcie (Funcrefs)

en: E695: Cannot index a Funcref
sk: E695: Nemožno indexovať odkaz na Funkciu (Funcref)

en: E696: Missing comma in List: %s
sk: E696: Chýba čiarka v Zozname: %s

en: E697: Missing end of List ']': %s
sk: E697: Chýba koniec Zoznamu (List) ']': %s

en: E698: variable nested too deep for making a copy
sk: E698: premenná je vnorená príliš hlboko pre skopírovanie

en: E699: Too many arguments
sk: E699: Príliš mnoho argumentov

en: E69: Missing ] after %s%%[
sk: E69: Chýbajúca ] po %s%%[

en: E700: Unknown function: %s
sk: E700: Neznáma funkcia: %s

en: E701: Invalid type for len()
sk: E701: Neplatný typ pre len()

en: E702: Sort compare function failed
sk: E702: Funkcia na utriedenie/porovnanie zlyhala

en: E703: Using a Funcref as a Number
sk: E703: Použitý odkaz na Funkciu (Funcref) ako číslo

en: E704: Funcref variable name must start with a capital: %s
sk: E704: Premenná typu odkaz na Funkciu (Funcref) musí začínať s veľkým písmenom: %s

en: E705: Variable name conflicts with existing function: %s
sk: E705: Meno premennej je v konflikte s existujúcou funkciou: %s

en: E706: Variable type mismatch for: %s
sk: E706: Typ premennej sa nezhoduje: %s

en: E708: [:] must come last
sk: E708: [:] musí prísť ako posledná

en: E709: [:] requires a List value
sk: E709: [:] vyžaduje hodnotu Poľa (List value)

en: E70: Empty %s%%[]
sk: E70: Prázdny %s%%[]

en: E710: List value has more items than target
sk: E710: Hodnota Poľa (List value) má viac položiek ako cieľ

en: E711: List value has not enough items
sk: E711: Hodnota Poľa (List value) nemá dostatok položiek

en: E712: Argument of %s must be a List or Dictionary
sk: E712: Argument %s musí byť Zoznam (List) alebo Slovník (Dictionary)

en: E713: Cannot use empty key for Dictionary
sk: E713: Nemožno použiť prázdny kľúč pre Slovník (Dictionary)

en: E714: List required
sk: E714: vyžaduje sa Zoznam (List)

en: E715: Dictionary required
sk: E715: Vyžaduje sa Slovník (Dictionary)

en: E716: Key not present in Dictionary: %s
sk: E716: kľúč sa v Slovníku (Dictionary) nenachádza: %s

en: E717: Dictionary entry already exists
sk: E717: Záznam v Slovníku (Dictionary) už existuje

en: E718: Funcref required
sk: E718: Je vyžadovaný odkaz na Funkciu (Funcref)

en: E719: Cannot use [:] with a Dictionary
sk: E719: Nemožno použit [:] so Slovníkom (Dictionary)

en: E71: Invalid character after %s%%
sk: E71: Neprípustný znak po %s%%

en: E720: Missing colon in Dictionary: %s
sk: E720: Chýba dvojbodka v Slovníku (Dictionary): %s

en: E721: Duplicate key in Dictionary: "%s"
sk: E721: Duplikovaný kľúč v Slovníku (Dictionary): "%s"

en: E722: Missing comma in Dictionary: %s
sk: E722: Chýba čiarka v Slovníku (Dictionary): %s

en: E723: Missing end of Dictionary '}': %s
sk: E723: Chýba koniec Slovníka (Dictionary) '}': %s

en: E724: variable nested too deep for displaying
sk: E724: premenná je vnorená príliš hlboko pre zobrazenie

en: E726: Stride is zero
sk: E726: Krok je nulový

en: E727: Start past end
sk: E727: Začiatok presahuje koniec

en: E728: Using a Dictionary as a Number
sk: E728: Slovník (Dictionary) použitý ako číslo

en: E729: using Funcref as a String
sk: E729: Odkaz na Funkciu (Funcref) použitý ako Reťazec (String)

en: E72: Close error on swap file
sk: E72: Chyba pri uzatváraní odkladacieho súboru

en: E730: using List as a String
sk: E730: Zoznam (List) použitý ako Reťazec (String)

en: E731: using Dictionary as a String
sk: E731: Slovník (Dictionary) použitý ako Reťazec (String)

en: E732: Using :endfor with :while
sk: E732: Použité :endfor spolu s :while

en: E733: Using :endwhile with :for
sk: E733: Použité :endwhile spolu s :for

en: E734: Wrong variable type for %s=
sk: E734: Zlý typ premennej pre %s=

en: E735: Can only compare Dictionary with Dictionary
sk: E735: Porovnávať možno iba Slovník so Slovníkom (Dictionary with Dictionary)

en: E736: Invalid operation for Dictionary
sk: E736: Neplatná operácia pre Slovník

en: E737: Key already exists: %s
sk: E737: Kľúč už existuje: %s

en: E738: Can't list variables for %s
sk: E738: Nemožno vypísať premenné pre %s

en: E739: Cannot create directory: %s
sk: E739: Nemožno vytvoriť adresár: %s

en: E73: tag stack empty
sk: E73: zoznam tagov je prázdny

en: E741: Value is locked: %s
sk: E741: Hodnota je uzamknutá: %s

en: E742: Cannot change value of %s
sk: E742: Nemožno zmeniť hodnotu %s

en: E743: variable nested too deep for (un)lock
sk: E743: premenná je príliš vnorená na (od)blokovanie

en: E744: NetBeans does not allow changes in read-only files
sk: E744: NetBeans nepovoľuje zmeny v súboroch len na čítanie

en: E745: Range not allowed
sk: E745: Rozsah nie je povolený

en: E745: Using a List as a Number
sk: E745: Zoznam (List) použitý ako číslo

en: E746: Function name does not match script file name: %s
sk: E746: Meno funkcie sa nezhoduje s menom interpretovaného súboru: %s

en: E747: Cannot change directory, buffer is modified (add ! to override)
sk: E747: Nemožno zmeniť adresár, buffer je modifikovaný (použite ! pre vynútenie)

en: E748: No previously used register
sk: E748: Žiadny predtým používaný register

en: E749: empty buffer
sk: E749: prázdny buffer

en: E74: Command too complex
sk: E74: Príkaz je príliš zložitý

en: E750: First use :profile start <fname>
sk: E750: Najprv použite príkaz :profile start <meno_suboru>

en: E751: Output file name must not have region name
sk: E751: Výstupné meno súboru nesmie mať názov regiónu

en: E752: No previous spell replacement
sk: E752: Žiadny predchádzajúce nahradenie podľa slovníka

en: E753: Not found: %s
sk: E753: Nenájdené: %s

en: E754: Only up to 8 regions supported
sk: E754: Podporovaných max. 8 regiónov

en: E755: Invalid region in %s
sk: E755: Chybný región v %s

en: E756: Spell checking is not enabled
sk: E756: Kontrola pravopisu nie je zapnutá

en: E757: This does not look like a spell file
sk: E757: Toto sa nezdá byť slovníkovým súborom

en: E758: Truncated spell file
sk: E758: Odseknutý spell súbor (kontrola pravopisu)

en: E759: Format error in spell file
sk: E759: Chyba formátovania v spell súbore (kontrola pravopisu)

en: E75: Name too long
sk: E75: Názov je príliš dlhý

en: E760: No word count in %s
sk: E760: Chýajúci počet slov v %s

en: E761: Format error in affix file FOL, LOW or UPP
sk: E761: Chyba formátovania v súbore prípon FOL, LOW alebo UPP (NASLEDUJE, MALÉ alebo VEĽKÉ)

en: E762: Character in FOL, LOW or UPP is out of range
sk: E762: Znak v FOL, LOW alebo UPP (NASLEDUJE, MALÉ alebo VEĽKÉ) je mimo rozsah

en: E763: Word characters differ between spell files
sk: E763: Znaky slov sa odlišujú medzi slovníkovými súbormi

en: E764: Option '%s' is not set
sk: E764: Voľba "%s" nie je nastavená

en: E765: 'spellfile' does not have %ld entries
sk: E765: 'spellfile' nemá %ld položiek

en: E766: Insufficient arguments for printf()
sk: E766: Chybné argumenty pre funkciu printf()

en: E767: Too many arguments to printf()
sk: E767: Príliš mnoho argumentov pre funkciu printf()

en: E768: Swap file exists: %s (:silent! overrides)
sk: E768: Odkladací súbor existuje: %s (použite :silent! pre prepísanie)

en: E769: Missing ] after %s[
sk: E769: Chýbajúca ] po %s[

en: E76: Too many [
sk: E76: Príliš mnoho [

en: E770: Unsupported section in spell file
sk: E770: Nepodporovaná sekcia v slovníkovom súbore

en: E771: Old spell file, needs to be updated
sk: E771: Starý slovníkový súbor, potrebuje byť zaktualizovaný

en: E772: Spell file is for newer version of Vim
sk: E772: Slovníkový súbor je pre novšiu verziu Vim

en: E77: Too many file names
sk: E77: Príliš mnoho názvov súborov

en: E783: duplicate char in MAP entry
sk: E783: duplicitný znak v MAP položke

en: E789: Missing ']': %s
sk: E789: Chýba ']': %s

en: E78: Unknown mark
sk: E78: Neznáma značka

en: E79: Cannot expand wildcards
sk: E79: Nemožno expandovať žolíkové znaky (wildcards)

en: E800: Arabic cannot be used: Not enabled at compile time
sk: E800: Nedá sa použíť arabic režim: nebol zapnutý pri preklade programu

en: E80: Error while writing
sk: E80: Chyba pri ukladaní

en: E81: Using <SID> not in a script context
sk: E81: Použitie <SID> mimo kontext skriptu

en: E82: Cannot allocate any buffer, exiting...
sk: E82: Nedá sa alokovať buffer, končím...

en: E83: Cannot allocate buffer, using other one...
sk: E83: Nedá sa alokovať buffer, použijem iný...

en: E84: No modified buffer found
sk: E84: Nebol nájdený žiadny zmenený buffer

en: E85: There is no listed buffer
sk: E85: Nenašiel som žiadny buffer

en: E86: Buffer %ld does not exist
sk: E86: Buffer %ld neexistuje

en: E87: Cannot go beyond last buffer
sk: E87: Za posledný buffer sa nedá preskočiť

en: E88: Cannot go before first buffer
sk: E88: Pred prvý buffer sa nedá preskočiť

en: E89: No write since last change for buffer %ld (add ! to override)
sk: E89: Zmeny v bufferi %ld neboli uložené (! pre vynútenie)

en: E90: Cannot unload last buffer
sk: E90: Posledný buffer sa nedá odstrániť

en: E91: 'shell' option is empty
sk: E91: voľba 'shell' je prázdna

en: E92: Buffer %ld not found
sk: E92: buffer %ld nenájdený

en: E93: More than one match for %s
sk: E93: Vzoru %s vyhovuje viac bufferov

en: E94: No matching buffer for %s
sk: E94: Vzoru %s nevyhovuje žiadny buffer

en: E95: Buffer with this name already exists
sk: E95: Buffer takéhoto mena už existuje

en: E96: Can not diff more than %ld buffers
sk: E96: Nemôžem porovnať viac ako %ld bufferov

en: E97: Cannot create diffs
sk: E97: Nedajú sa vytvoriť porovnania

en: E98: Cannot read diff output
sk: E98: Nedá sa čítať výstup porovnania

en: E99: Current buffer is not in diff mode
sk: E99: Aktuálny buffer nie je v porovnávacom móde

en: ERROR:
sk: CHYBA:

en: Edit File
sk: Upravovať súbor

en: Edit File in new window
sk: Upraviť súbor v novom okne

en: Edit with &Vim
sk: Upraviť s &Vimom

en: Edit with &multiple Vims
sk: Upraviť s viacerý&mi Vimmi

en: Edit with existing Vim -
sk: Upraviť s existujúcim Vimom -

en: Edit with single &Vim
sk: Upraviť s jedným &Vimom

en: Edits the selected file(s) with Vim
sk: Upraviť vybrané súbory s Vimom

en: Encoding:
sk: Kódujem:

en: End of function
sk: Koniec funkcie

en: End of sourced file
sk: Koniec interpretovaného súboru

en: Enter encryption key:
sk: Zadajte šifrovací kľúč:

en: Enter number of swap file to use (0 to quit):
sk: Zadajte číslo odkladacieho súboru, ktorý sa má použit (0 pre ukončenie):

en: Enter same key again:
sk: Vložte ten istý kľúč znova:

en: Entering Debug mode.  Type "cont" to continue.
sk: Spúšťam režim ladenia. Pre ukončenie napíšte "cont".

en: Entering Ex mode.  Type "visual" to go to Normal mode.
sk: Spúšťam Ex režim. Napíšte "visual" pre návrat do Normálneho režimu.

en: Error
sk: Chyba

en: Error and interrupt
sk: Chyba a prerušené

en: Error creating process: Check if gvim is in your path!
sk: Chyba vytvárania procesu: Skontrolujte, či je gvim vo vašej ceste!

en: Error detected while processing %s:
sk: Chyba pri spracovaní %s:

en: Estimated runtime memory use: %d bytes
sk: Veľkosť používanej pamäte: %d bajtov

en: Exception
sk: Výnimka

en: Exception caught: %s
sk: Zachytená výnimka: %s

en: Exception discarded: %s
sk: Výnimka zahodená: %s

en: Exception finished: %s
sk: Výnimka ukončená: %s

en: Exception thrown: %s
sk: Spracovanie výnimky: %s

en: Executing %s
sk: Spúšťam %s

en: Expected MAP count in %s line %d
sk: Očakávam počet MAP v %s riadok %d

en: Expected REP count in %s line %d
sk: Očakávam počet REP v %s riadok %d

en: Expected Y or N in %s line %d: %s
sk: Očakávane Y alebo N v %s riadok %d: %s

en: Expression
sk: Výraz

en: External submatches:
sk: Vnútorné podradené zhody:

en: FLAG after using flags in %s line %d: %s
sk: Príznak (FLAG) po použití príznakov v %s riadok %d: %s

en: File "%s" does not exist
sk: Súbor "%s" neexistuje

en: File preserved
sk: Súbor zachovaný

en: Files
sk: Súbory

en: Find & Replace (use '\\' to find  a '\')
sk: Nájsť a Nahradiť (použite '\\' ak chcete nájsť '\')

en: Find &Next
sk: Nájsť ďa&lšie

en: Find Next
sk: Nájsť ďalšie

en: Find string (use '\\' to find  a '\')
sk: Nájsť reťazec (použite '\\' ak chete nájsť '\')

en: Find symbol
sk: Nájsť znak

en: Find what:
sk: Vyhľadať:

en: First duplicate word in %s line %d: %s
sk: Prvé duplicitné slovo v %s riadok %d: %s

en: Flag is not a number in %s line %d: %s
sk: Príznak nie je číslo v %s na riadku %d: %s

en: Font '%s' is not fixed-width
sk: Písmo '%s' nemá pevnou šírku

en: Font Selection
sk: Výber Písma

en: Font%ld width is not twice that of font0
sk: Písmo%ld nie je dvakrát širšie ako písmo0

en: Font0 width: %ld
sk: Šírka písma0: %ld

en: Font0: %s
sk: Písmo0: %s

en: Font1 width: %ld
sk: Šírka písma1: %ld

en: Font1: %s
sk: Písmo1: %s

en: Font:
sk: Písmo:

en: Garbage after option argument
sk: Chyby za parametrom voľby

en: Generate docu for
sk: Vytvoriť dokumentáciu pre

en: Greetings, Vim user!
sk: Pozdravujem, užívateľ Vimu!

en: Help poor children in Uganda!
sk: Pomôžte chudobným deťom v Ugande!

en: Hit end of paragraph
sk: Koniec odstavca

en: I/O ERROR
sk: I/O CHYBA

en: Ignored %d word(s) with non-ASCII characters in %s
sk: Ignorovaných %d slov s nepísmennými znakmi v %s

en: Ignored %d words with non-ASCII characters
sk: Ignorovaných %d slov s nepísmennými znakmi

en: Illegal file name
sk: Neprípustný názov súboru

en: Illegal flag in %s line %d: %s
sk: Neprípustný príznak v %s riadok %d: %s

en: Illegal register name
sk: Neprípustný názov registra

en: Illegal starting char
sk: Neprípustný začiatočný znak

en: Input Line
sk: Vstupný riadok

en: Input _Methods
sk: Vstupné metódy (_Methods)

en: Interrupt
sk: Prerušené

en: Interrupt:
sk: Prerušenie:

en: Interrupted
sk: Prerušené

en: Invalid argument for
sk: Chybný argument pre

en: Invalid font specification
sk: Chybná špecifikácia písma

en: Invalid region nr in %s line %d: %s
sk: Použíté chybné číslo regiónu v %s riadok %d: %s

en: Invalid value for FLAG in %s line %d: %s
sk: Neplatná hodnota pre príznak (FLAG) v %s riadok %d: %s

en: Keys don't match!
sk: Kľúče sa nezhodujú!

en: Kill a connection
sk: Ukončiť spojenie

en: Linking:
sk: Zlinkované:

en: Match case
sk: Zhoda veľkosti písmen

en: Match whole word only
sk: Hľadať len celé slová

en: Messages maintainer: Bram Moolenaar <Bram@vim.org>
sk: Správca prekladu: Lubomir Host <rajo@platon.sk>

en: Missing '>'
sk: Chýba '>'

en: Missing FOL/LOW/UPP line in %s
sk: Chýbajúci riadok FOL/LOW/UPP v %s

en: Missing SOFO%s line in %s
sk: Chýba SOFO%s riadok v %s

en: Modified by
sk: Zmenil

en: Name:
sk: Meno:

en: Need %s version %ld
sk: Potrebná %s verzia %ld

en: Need Amigados version 2.04 or later
sk: Je potrebná Amigados verzia 2.04 alebo novšia

en: NetBeans disallows writes of unmodified buffers
sk: NetBeans rozhranie nedovolilo zapísať nemodifikované buffre

en: No Syntax items defined for this buffer
sk: Pre tento buffer nie sú definované žiadne položky syntaxe

en: No abbreviation found
sk: Žiadna skratka nebola nájdená

en: No breakpoints defined
sk: Neboli definovné žiadne body prerušenia

en: No display
sk: Bez grafického rozhrania

en: No display: Send expression failed.
sk: Žiaden graf. mód: Odoslanie výrazu zlyhalo.

en: No included files
sk: Žiadne vložené súbory

en: No mapping found
sk: Žiadne mapovanie nebolo nájdené

en: No marks set
sk: Nie sú nastavené žiadne značky

en: No match at cursor, finding next
sk: Žiadna zhoda na pozícii kurzora, hľadám ďalej

en: No matching autocommands
sk: Žiadne vyhovujúce automatické príkazy

en: No swap file
sk: Žiadny odkladací súbor

en: No text to be printed
sk: Žiadny text na tlač

en: No undo possible; continue anyway
sk: Odstránenie zmien nie je možné; chcete napriek tomu pokračovať

en: No user-defined commands found
sk: Neboli nájdené žiadne použivateľom definované príkazy

en: Not Used
sk: [neupravovaný]

en: Open File dialog
sk: Dialóg pre otváranie súborov

en: Opening the X display failed
sk: Otvorenie X displeja zlyhalo

en: Opening the X display timed out
sk: Uplynul čas otvorenia X displeja

en: Opening the X display took %ld msec
sk: Otvorenie X displej zabralo %ld msec

en: Original file "%s"
sk: Pôvodný súbor "%s"

en: Overwrite existing file "%s"?
sk: Prepísať existujúci súbor "%s"?

en: Page %d
sk: Strana %d

en: Partial writes disallowed for NetBeans buffers
sk: Čiastočné zápisy nie sú povolené pre NetBeans buffre

en: Patch file
sk: Záplatový súbor

en: Path length too long!
sk: Príliš dlhá cesta!

en: Pathname:
sk: Názov cesty:

en: Pattern found in every line: %s
sk: Vzor nájdený na každom riadku: %s

en: Pattern not found
sk: Vzor nenájdený

en: Press ENTER or type command to continue
sk: Stlačte ENTER alebo zadajte príkaz pre pokračovanie

en: Print job sent.
sk: Tlačová úloha bola odoslaná.

en: Printed: %s
sk: Vytlačené: %s

en: Printing '%s'
sk: Tlačím '%s'

en: Printing aborted
sk: Tlač bola zrušená

en: Printing page %d (%d%%)
sk: Tlačím stranu %d (%d%%)

en: Query for a pattern
sk: Hľadanie vzoru

en: Question
sk: Otázka

en: Reading affix file %s...
sk: Načítavam súbor s príponami %s...

en: Reading dictionary file %s...
sk: Načítavam slovník %s...

en: Reading from stdin...
sk: Čítam zo štandardného vstupu...

en: Reading spell file "%s"
sk: Čítam slovníkový súbor "%s"

en: Reading viminfo file "%s"%s%s%s
sk: Čítam viminfo súbor "%s"%s%s%s

en: Reading word file %s...
sk: Načítavam súbor so slovami %s...

en: Recovery completed. You should check if everything is OK.
sk: Obnova dokončená. Skontrolujte, či je všetko v poriadku.

en: Reinit all connections
sk: Znovu inicializovať všetky spojenia

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Replace &All
sk: Nahradiť &Všetko

en: Replace All
sk: Nahradiť Všetko

en: Replace with:
sk: Nahradiť s:

en: Retrieve
sk: Obnoviť

en: Retrieve from all projects
sk: Obnoviť zo všetkých projektov

en: Retrieve from file
sk: Obnoviť zo súboru

en: Retrieve from project
sk: Obnoviť z projektu

en: Running in Vi compatible mode
sk: Pracujem v režime kompatibility s Vi

en: Running modeless, typed text is inserted
sk: Spúšťam v bezmódovom režime, písaný text je vložený

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save File dialog
sk: Dialóg pre ukladanie súborov

en: Save Redirection
sk: Uložiť presmerovanie

en: Save Session
sk: Uložiť sedenie

en: Save Setup
sk: Uložiť nastavenie

en: Save View
sk: Uložiť pohľad

en: Save changes to "%s"?
sk: Uložiť zmeny do "%s"?

en: Scanning dictionary: %s
sk: prehľadávam slovník %s

en: Scanning included file: %s
sk: Prehľadávam vložené súbory: %s

en: Scanning tags.
sk: Prehľadávam tagy.

en: Scanning: %s
sk: Prehľadávam: %s

en: Scrollbar Widget: Could not get geometry of thumb pixmap.
sk: Prípravok posuvnej lišty: nedá sa zistiť geometria náhľadu obrázku.

en: Search String
sk: Vyhľadávaný reťazec

en: Searching for "%s"
sk: Hľadám "%s"

en: Searching for "%s" in "%s"
sk: Hľadám "%s" v "%s"

en: Searching tags file %s
sk: Prehľadávam súbor tagov %s

en: See ":help E312" for more information.
sk: Pozrite ":help E312" pre ďalšie informácie

en: See ":help W11" for more info.
sk: Pozrite ":help W11" pre viac informácií.

en: See ":help W12" for more info.
sk: Pozrite ":help W12" pre viac informácií.

en: See ":help W16" for more info.
sk: Pozrite ":help W16" pre viac informácií.

en: Select Directory dialog
sk: Dialóg pre vytvorenie adresára

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Bytes
sk: Vybraných %s%ld z %ld Riadkov; %ld zo %ld Slov; %ld z %ld Bajtov

en: Selected %s%ld of %ld Lines; %ld of %ld Words; %ld of %ld Chars; %ld of %ld Bytes
sk: Vybraných %s%ld z %ld Riadkov; %ld zo %ld Slov; %ld z %ld Znakov; %ld z %ld Bajtov

en: Selection
sk: Výber

en: Sending to printer...
sk: Posielam na tlačiareň...

en: Show base class of
sk: Ukázať základnú triedu

en: Show class in hierarchy
sk: Ukázať triedu v hierarchii

en: Show class in restricted hierarchy
sk: Ukázať triedu v obmedzenej hierarchii

en: Show connections
sk: Zobraziť spojenia

en: Show docu of
sk: Ukázať dokumentáciu

en: Show overridden member function
sk: Ukázať preťaženú členskú funkciu

en: Show size in Points
sk: Ukazuj veľkosť v bodoch

en: Show source of
sk: Ukázať zdroj

en: Show this message
sk: Zobraziť túto správu

en: Signs for %s:
sk: Znaky pre %s:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Sorry, help file "%s" not found
sk: Ľutujem, súbor "%s" s pomocníkom nebol nájdený

en: Sorry, no suggestions
sk: Prepáčte, žiadne návrhy

en: Sorry, only %ld suggestions
sk: Prepáčte, iba %ld návrhov

en: Sorry, this command is disabled: the Perl library could not be loaded.
sk: Prepáčte, tento príkaz je vypnutý, Perl knižnica nemôže byť načítaná.

en: Source Vim script
sk: Zdrojový skript Vim

en: Sponsor Vim development!
sk: Zasponzorujte vývoj Vimu!

en: Stack size increases
sk: Nárast veľkosti zásobníku

en: Style:
sk: Štýl

en: Swap file "
sk: Odkladací súbor "

en: Swap file "%s" exists, overwrite anyway?
sk: Odkladací súbor "%s" existuje, aj tak prepísať?

en: Swap file already exists!
sk: Odkladací súbor už existuje!

en: Swap files found:
sk: Nájdené odkladacie súbory:

en: Tear off this menu
sk: Odtrhnúť tuto ponuku

en: Testing the X display failed
sk: Testovanie X displeja zlyhalo

en: Thanks for flying Vim
sk: Ďakujeme za použitie Vim

en: The file was created on
sk: Súbor bol vytvorený

en: The only match
sk: Jediná zhoda

en: This Vim was not compiled with the diff feature.
sk: Tento Vim nebol kompilovaný s porovnávacími funkciami.

en: This cscope command does not support splitting the window.
sk: Tento cscope príkaz nepodporuje rozdeľovanie okna.

en: Toggle implementation/definition
sk: Prepnúť implementáciu/definíciu

en: Too many "+command", "-c command" or "--cmd command" arguments
sk: Príliš mnoho "+príkaz", "-c príkaz" alebo "--cmd príkaz" argumentov

en: Too many compound flags
sk: Príliš mnoho upravovacích príznakov

en: Too many edit arguments
sk: Príliš mnoho upravovacích argumentov

en: Too many postponed prefixes
sk: Príliš mnoho odložených prípon

en: Too many postponed prefixes and/or compound flags
sk: Príliš mnoho odložených prípon a/alebo upravovacích príznakov

en: Too many regions in %s line %d: %s
sk: Príliš mnoho regiónov v %s riadok %d: %s

en: Top
sk: Začiatok

en: Trailing text in %s line %d: %s
sk: Prebytočný text v %s na riadku %d: %s

en: Type  :quit<Enter>  to exit Vim
sk: Zadajte  :quit<Enter>  pre ukončenie programu Vim

en: Type number or click with mouse (<Enter> cancels):
sk: Zadajte číslo ale kliknite myšou (<Enter> zruší):

en: Unable to read block 0 from
sk: Nedá sa čítať blok 0 z

en: Unable to register a command server name
sk: Nemôžem zaregistrovať meno príkazového servra

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown option argument
sk: Neznámy parameter voľby

en: Unrecognized flags in %s line %d: %s
sk: Nerozpoznaný príznak v %s riadok %d: %s

en: Unrecognized or duplicate item in %s line %d: %s
sk: Nerozpoznaná alebo opakujúca sa položka v %s riadok %d: %s

en: Untitled
sk: Bez mena

en: Up
sk: Hore

en: Use Vim version 3.0.
sk: Použite Vim verziu 3.0.

en: Used CUT_BUFFER0 instead of empty selection
sk: Použitý CUT_BUFFER0 namiesto prázdneho výberu

en: Using swap file "%s"
sk: Používam odkladací súbor "%s"

en: VIM - ATTENTION
sk: VIM - POZOR

en: VIM - Search and Replace...
sk: VIM - Nájsť a nahradiť...

en: VIM - Search...
sk: VIM - Nájsť...

en: VIM Error
sk: VIM Chyba

en: VIM: Can't open window!
sk: VIM: Nedá sa otvoriť okno!

en: VIMRUN.EXE not found in your $PATH.
    External commands will not pause after completion.
    See  :help win32-vimrun  for more information.
sk: VIMRUN.EXE nenájdený v $PATH.
    Po dokončení externých príkazov nebude výstup pozastavený.
    Pozrite  :help win32-vimrun  pre viac informácií.

en: Vim - Font Selector
sk: Vim - Výber písma

en: Vim E458: Cannot allocate colormap entry, some colors may be incorrect
sk: Vim E458: Nedá sa alokovať položka mapy farieb, niektoré farby môžu byť nesprávne

en: Vim Warning
sk: Vim Varovanie

en: Vim dialog
sk: Vim dialóg

en: Vim dialog...
sk: Vim dialóg..

en: Vim error
sk: Chyba Vim

en: Vim error: ~a
sk: Chyba Vim: ~a

en: Vim exiting with %d
sk: Vim ukončený s %d

en: Vim is open source and freely distributable
sk: Vim je voľne šíriteľný program s otvoreným kódom

en: Vim: Caught %s event
sk: Vim: Zachytená udalosť %s

en: Vim: Caught deadly signal
sk: Vim: Zachytený smrtiaci signál

en: Vim: Caught deadly signal %s
sk: Vim: Zachytený smrtiaci signál %s

en: Vim: Double signal, exiting
sk: Vim: dvojitý signál, končím

en: Vim: Error reading input, exiting...
sk: Vim: Chyba pri čítaní vstupu, končím...

en: Vim: Error: Failure to start gvim from NetBeans
sk: Vim: Chyba: Chyba spúšťania gvim pre NetBeans

en: Vim: Finished.
sk: Vim: ukončený

en: Vim: Main window unexpectedly destroyed
sk: Vim: Hlavné okno neočakávane zrušené

en: Vim: Reading from stdin...
sk: Vim: čítam zo štandardného vstupu...

en: Vim: Received "die" request from session manager
sk: Vim: Prijatá požiadavka na ukončenie (die) od manažéra sedení

en: Vim: Warning: Input is not from a terminal
sk: Vim: Varovanie: Vstup nepochádza z terminálu

en: Vim: Warning: Output is not to a terminal
sk: Vim: Varovanie: Výstup nesmeruje na terminál

en: Vim: preserving files...
sk: Vim: zachovávam súbory...

en: W10: Warning: Changing a readonly file
sk: W10: Varovanie: mením súbor iba pre čítanie

en: W11: Warning: File "%s" has changed since editing started
sk: W11: Varovanie: súbor "%s" bol po začatí úpravy zmenený

en: W12: Warning: File "%s" has changed and the buffer was changed in Vim as well
sk: W12: Varovanie: súbor "%s" bol po začatí úpravy zmenený a buffer sa tiež zmenil

en: W13: Warning: File "%s" has been created after editing started
sk: W13: Varovanie: Súbor "%s" bol vytvorený po začatí úpravy

en: W14: Warning: List of file names overflow
sk: W14: Varovanie: pretečenie zoznamu s názvami súborov

en: W15: Warning: Wrong line separator, ^M may be missing
sk: W15: Varovanie: chybný oddeľovač riadkov. Možno chýba ^M

en: W16: Warning: Mode of file "%s" has changed since editing started
sk: W16: Varovanie: Prístupové práva k súboru "%s" boli po začatí úprav zmenené

en: W17: Arabic requires UTF-8, do ':set encoding=utf-8'
sk: W17: Mód Arabic vyžaduje kódovanie UTF-8, nastavte to príkazom ':set encoding=utf-8'

en: W18: Invalid character in group name
sk: W18: Chybný znak v mene skupiny

en: WARNING: The file has been changed since reading it!!!
sk: VAROVANIE: Súbor bol zmenený od jeho načítania!!!

en: WARNING: Windows 95/98/ME detected
sk: VAROVANIE: detekované Windows 95/98/ME

en: Warning
sk: Varovanie

en: Warning: Cannot find word list "%s.%s.spl" or "%s.ascii.spl"
sk: Varovanie: Nemožno nájsť zoznam slov "%s.%s.spl" alebo "%s.ascii.spl"

en: Warning: Entered other buffer unexpectedly (check autocommands)
sk: Varovanie: Nečakaný vstup do iného bufferu (skontrolujte automatické príkazy)

en: Warning: both compounding and NOBREAK specified
sk: Varovanie: špecifikované spájanie a nezalamovanie

en: Warning: region %s not supported
sk: Varovanie: región %s nie je podporovaný

en: Warning: terminal cannot highlight
sk: Varovanie: terminál nepodporuje zvýrazňovanie

en: While opening file "
sk: Pri otváraní súboru "

en: Window position: X %d, Y %d
sk: Pozícia okna: X %d, Y %d

en: Word from other line
sk: Slovo z iného riadku

en: Write partial file?
sk: Uložiť neúplný súbor?

en: Writing spell file %s...
sk: Ukládám slovníkový súbor %s...

en: Writing viminfo file "%s"
sk: Ukládám viminfo súboru "%s"

en: Wrong COMPOUNDMAX value in %s line %d: %s
sk: Zlá hodnota COMPOUNDMAX v %s riadok %d: %s

en: Wrong COMPOUNDMIN value in %s line %d: %s
sk: Zlá hodnota COMPOUNDMIN v %s riadok %d: %s

en: Wrong COMPOUNDSYLMAX value in %s line %d: %s
sk: Zlá hodnota COMPOUNDSYLMAX v %s riadok %d: %s

en: XSMP ICE connection watch failed
sk: XSMP kontrola spojenia ICE zlyhala

en: XSMP SmcOpenConnection failed: %s
sk: XSMP SmcOpenConnection zlyhalo: %s

en: XSMP handling save-yourself request
sk: XSMP spracuváva požiadavku na samouloženie

en: XSMP lost ICE connection
sk: XSMP stratilo ICE spojenie

en: XSMP opening connection
sk: XSMP otvára spojenie

en: Xref has a
sk: Xref má

en: Xref referred by
sk: Xref odkázaný z

en: Xref refers to
sk: Xref odkazuje na

en: Xref used by
sk: Xref použitý

en: YES
sk: ÁNO

en: Zero count
sk: Nulový počet

en: [CONVERSION ERROR]
sk: [CHYBA PREVODU]

en: [CR missing]
sk: [chýba CR]

en: [Deleted]
sk: [vymazaný]

en: [Device]
sk: [zariadenie]

en: [Error List]
sk: [Zoznam chýb]

en: [ILLEGAL BYTE in line %ld]
sk: [NEPRÍPUSTNÝ BAJT na riadku %ld]

en: [Incomplete last line]
sk: [neúplný posledný riadok]

en: [NL found]
sk: [nájdené NL]

en: [NOT converted]
sk: [neskonvertovaný]

en: [New File]
sk: [nový súbor]

en: [New file]
sk: [Nový súbor]

en: [New]
sk: [nový]

en: [No Name]
sk: [Bez mena]

en: [No write since last change]
sk: [Neuložené zmeny]

en: [Not edited]
sk: [Neupravovaný]

en: [Permission Denied]
sk: [prístup odmietnutý]

en: [Preview]
sk: [Náhľad]

en: [READ ERRORS]
sk: [CHYBY ČÍTANIA]

en: [Read errors]
sk: [Chyby pri čítaní]

en: [calls] total re/malloc()'s %lu, total free()'s %lu
sk: [volanie] celkom re/malloc(): %lu, celkom free() %lu

en: [converted]
sk: [skonvertovaný]

en: [crypted]
sk: [šifrovaný]

en: [dos format]
sk: [dos formát]

en: [fifo/socket]
sk: [pomenovaná rúra/soket]

en: [fifo]
sk: [pomenovaná rúra]

en: [file ..]       edit specified file(s)
sk: [súbor ..] ..       upraviť súbor(y)

en: [help]
sk: [pomocník]

en: [long lines split]
sk: [dlhé riadky zalomené]

en: [mac format]
sk: [mac formát]

en: [noeol]
sk: [bez znaku konca riadku]

en: [readonly]
sk: [iba pre čítanie]

en: [socket]
sk: [soket]

en: [unix format]
sk: [unix formát]

en: and run diff with the original file to check for changes)
sk: a pomocou programu diff zistite zmeny oproti pôvodnému súboru)

en: attempt to refer to deleted buffer
sk: pokus o odkaz na vymazaný buffer

en: attempt to refer to deleted window
sk: pokus o odkaz na vymazané okno

en: auto-removing autocommand: %s <buffer=%d>
sk: samomazací automatický príkaz: %s <buffer=%d>

en: autocommand %s
sk: automatický príkaz %s

en: block of %ld lines yanked
sk: skopírovaný blok %ld riadkov

en: block of 1 line yanked
sk: skopírovaný blok 1 riadku

en: buffer is invalid
sk: buffer je neplatný

en: by Bram Moolenaar et al.
sk: od Brama Moolenaara a ďalších

en: called inputrestore() more often than inputsave()
sk: funkcia inputrestore() volaná častejšie ako inputsave()

en: calling %s
sk: volám %s

en: can't delete OutputObject attributes
sk: nedá sa vymazať vlastnosť OutputObject

en: can't read output of 'charconvert'
sk: nedá sa čítať výstup 'charconvert'

en: cannot change console mode ?!
sk: nemôžem zmeniť konzolový mód ?!

en: cannot create buffer/window command: object is being deleted
sk: nedá sa vytvoriť príkaz bufferu/okna: objekt bude vymazaný

en: cannot delete line
sk: nedá sa vymazať riadok

en: cannot get line
sk: nedá sa prečítať riadok

en: cannot insert line
sk: nedá sa vložiť riadok

en: cannot insert/append line
sk: nedá sa vložiť/pripojiť riadok

en: cannot open
sk: nedá sa otvoriť

en: cannot register callback command: buffer/window is already being deleted
sk: nedá sa zaregistrovať príkaz spätného volania: buffer/okno už bol vymazaný

en: cannot register callback command: buffer/window reference not found
sk: nedá sa zaregistrovať príkaz spätného volania: odkaz na buffer/okno nenájdený

en: cannot replace line
sk: nedá sa nahradiť riadok

en: cannot save undo information
sk: nedajú sa uložiť záložne (opravné) informácie

en: cannot set line(s)
sk: nedajú sa nastaviť riadky

en: cannot yank; delete anyway
sk: nedá sa kopírovať; napriek tomu vymazané

en: close
sk: zavrieť

en: cmd: %s
sk: príkaz: %s

en: connected
sk: pripojený

en: continuing in %s
sk: pokračujem v %s

en: could not source "%s"
sk: nedá sa interpretovať "%s"

en: couldn't open buffer
sk: nemožno otvoriť buffer

en: cs_create_connection exec failed
sk: spustenie cs_create_connection zlyhalo

en: cs_create_connection: fdopen for fr_fp failed
sk: cs_create_connection: volanie fdopen pre fr_fp zlyhalo

en: cs_create_connection: fdopen for to_fp failed
sk: cs_create_connection: volanie fdopen pre to_fp zlyhalo

en: cscope commands:
sk: príkazy cscope:

en: cscope connection %s closed
sk: cscope spojenie %s ukončené

en: cursor position outside buffer
sk: umiestnenie kurzoru mimo buffer

en: defaulting to '
sk: nastavujem na '

en: deleted block 1?
sk: vymazaný blok 1?

en: don't quit the editor until the file is successfully written!
sk: neukončujte editor skôr, než bude súbor úspešne uložený!

en: error list %d of %d; %d errors
sk: zoznam chýb %d z %d; %d chýb

en: expressions disabled at compile time
sk: podpora výrazov bola vypnutá pri preklade programu

en: file
sk: súbor

en: filename / context / line
sk: názov súboru/ kontext / riadok

en: finished sourcing %s
sk: dokončená interpretácia %s

en: freeing %ld lines
sk: uvolňujem %ld riadkov

en: gvimext.dll error
sk: chyba gvimext.dll

en: help
sk: pomocník

en: hidden option
sk: skrytá voľba

en: in path ---
sk: v ceste ---

en: invalid attribute
sk: chybná vlastnosť

en: invalid buffer number
sk: chybné číslo bufferu

en: invalid expression
sk: chybný výraz

en: invalid mark name
sk: chybné meno značky

en: is a directory
sk: je adresárom

en: is not a file
sk: nie je súborom

en: is not a file or writable device
sk: nie je súborom ani zapisovatelným zariadením

en: is read-only (add ! to override)
sk: je iba pre čítanie (použite ! pre vynútenie)

en: keyboard interrupt
sk: prerušenie z klávesnice

en: line %4ld:
sk: riadok %4ld:

en: line %6d, word %6d - %s
sk: riadok %6d, slovo %6d - %s

en: line %ld
sk: riadok %ld

en: line %ld of %ld --%d%%-- col
sk: riadok %ld z %ld --%d%%-- stĺpec

en: line %ld: %s
sk: riadok %ld: %s

en: line %ld: could not source "%s"
sk: riadok %ld: nemôžno interpretovať "%s"

en: line %ld: sourcing "%s"
sk: riadok %ld: interpretujem "%s"

en: line number out of range
sk: číslo riadka mimo rozsah

en: linenr out of range
sk: číslo riadka mimo rozsah

en: logoff
sk: odhlásiť

en: mark not set
sk: značka nie je nastavená

en: match %d
sk: zhoda %d

en: match %d of %d
sk: zhoda %d z %d

en: maximal
sk: maximálne

en: mch_get_shellsize: not a console??
sk: mch_get_shellsize: nie je konzolou??

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Insert Mode
sk: ponuka  Úpravy->Globálne možnosti->Prepnúť režim vloženia

en: menu  Edit->Global Settings->Toggle Vi Compatible
sk: ponuka  Úpravy->Globálne možnostt->Prepnúť Vi kompatibilný režim

en: menu  Help->Orphans           for information
sk: bližšie informácie v ponuke  Pomocník->Samostatné

en: menu  Help->Sponsor/Register  for information
sk: bližšie informácie v ponuke  Pomocník->Sponzor/Registrácia

en: minimal
sk: minimálne

en: new shell started
sk: spustený nový shell

en: no
sk: nie

en: no cscope connections
sk: žiadne cscope spojenia

en: no specific match
sk: žiadna špecifická zhoda

en: no such buffer
sk: žiadny taký buffer

en: no such window
sk: žiadne také okno

en: no syncing
sk: žiadne synchronizácie

en: not
sk: ne

en: not allowed in the Vim sandbox
sk: nie je dovolené v bezpečnostnej schránke

en: not found
sk: nenájdené

en: not found in 'runtimepath': "%s"
sk: súbor "%s" nebol nájdený v 'runtimepath'

en: not implemented yet
sk: nie je ešte podporované

en: pe_line_count is zero
sk: pe_line_count má nulovú hodnotu

en: pre-vimrc command line
sk: pre-vimrc príkazový riadok

en: read from Netbeans socket
sk: čítanie z Netbeans soketu

en: readonly attribute
sk: vlastnosť iba pre čítanie

en: recording
sk: nahrávam

en: replace with %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?
sk: nahradiť %s (y/n/a/q/l/^E/^Y)?

en: row %d column %d
sk: riadok %d stĺpec %d

en: search hit BOTTOM, continuing at TOP
sk: hľadanie dosiahlo koniec, pokračovanie od začiatku

en: search hit TOP, continuing at BOTTOM
sk: hľadanie dosiahlo začiatok, pokračovanie od konca

en: shell returned %d
sk: návratová hodnota shellu %d

en: shutdown
sk: vypnúť

en: softspace must be an integer
sk: softspace musí byť kladné celé číslo

en: sourcing "%s"
sk: interpretujem "%s"

en: stack_idx should be 0
sk: stack_idx by mal mať hodnotu 3

en: string cannot contain newlines
sk: reťazec nesmie obsahovať znaky nového riadku

en: syncing on C-style comments
sk: synchronizujem podľa komentárov jazyka C

en: syncing starts
sk: synchronizácia začína

en: tag %d of %d%s
sk: tag %d z %d%s

en: tagname
sk: meno tagu

en: to %s on %s
sk: %s na %s

en: type  :help cp-default<Enter> for info on this
sk: podrobnejšie informácie získate pomocou :help cp-default<Enter>

en: type  :help iccf<Enter>       for information
sk: zadajte  :help iccf<Enter>          pre informácie

en: type  :help register<Enter>   for information
sk: zadajte  :help register<Enter>      pre informácie

en: type  :help sponsor<Enter>    for information
sk: zadajte  :help sponsor<Enter>          pre informácie

en: type  :help version8<Enter>   for version info
sk: zadajte  :help version8<Enter>      pre informácie o verzii

en: type  :help windows95<Enter>  for info on this
sk: zadajte  :help windows95<Enter>  pre podrobnejšie informácie

en: type  :help<Enter>  or  <F1>  for on-line help
sk: zadajte  :help<Enter>  alebo  <F1>  pre pomocníka

en: type  :q<Enter>               to exit
sk: zadajte  :q<Enter>                  pre ukončenie programu

en: type  :set nocp<Enter>        for Vim defaults
sk: zadajte  :set nocp<Enter>           pre implicitné nastavenie Vim

en: unknown flag:
sk: neznámy príznak:

en: unknown option
sk: neznáma voľba

en: unknown vimOption
sk: neznáma voľba (vimOption)

en: version
sk: verzia

en: where case is ignored prepend / to make flag upper case
sk: v prípade, že je ignorovaná veľkosť písmen, použite znak '/' na začiatku, aby mal príznak význam veľkého písmena

en: window index is out of range
sk: číslo okna mimo rozsah

en: window is invalid
sk: okno je neplatné

en: with (classic) GUI.
sk: s klasickým grafickým rozhraním.

en: with Carbon GUI.
sk: s grafickým rozhraním Carbon.

en: with Cocoa GUI.
sk: s grafickým rozhraním Cocoa.

en: with GTK GUI.
sk: s grafickým rozhraním GTK.

en: with GTK-GNOME GUI.
sk: s grafickým rozhraním GTK-GNOME.

en: with GTK2 GUI.
sk: s grafickým rozhraním GTK2.

en: with GTK2-GNOME GUI.
sk: s grafickým rozhraním GTK2-GNOME.

en: with GUI.
sk: s grafickým rozhraním.

en: with KDE GUI.
sk: s grafickým rozhraním KDE.

en: with Photon GUI.
sk: s grafickým rozhraním Photon.

en: with X11-Athena GUI.
sk: s grafickým rozhraním X11-Athena.

en: with X11-Motif GUI.
sk: s grafickým rozhraním X11-Motif.

en: with X11-neXtaw GUI.
sk: s grafickým rozhraním X11-neXtaw.

en: without GUI.
sk: bez grafického rozhrania.

en: writelines() requires list of strings
sk: writelines() vyžaduje zoznam reťazcov
